У Женеві почався новий раунд переговорів за участі України, США і росії
У Женеві, Швейцарія, 17 лютого розпочався новий раунд тристоронніх переговорів за участі України, США та росії. Основні теми дискусій — питання безпеки та гуманітарної допомоги.
Про це розповідає NewsWeek
“Маємо погоджені Президентом України рамки роботи й чіткий мандат. На порядку денному – безпекові та гуманітарні питання”, — додав він.
Секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умєров охарактеризував переговори як конструктивні та зосереджені, без зайвих очікувань. За його словами, пріоритетом є просування практичних рішень, які можуть наблизити до стійкого миру й забезпечити захист цивільного населення.
Учасники та пріоритети
У робочих дискусіях беруть участь представники офіційних делегацій трьох країн. На порядку денному — обговорення гарантій безпеки, механізмів забезпечення доставки гуманітарної допомоги, а також інших питань, що сприяють деескалації та підготовці передумов для подальших домовленостей.
Умєров також висловив подяку американській стороні за активну залученість до переговорного процесу та подякував Швейцарії за організацію й створення необхідних умов для проведення зустрічей.
Позиція росії
Речник президента росії Дмитро Пєсков зазначив, що за підсумками першого дня не варто очікувати кардинальних оголошень, оскільки роботи потребують продовження наступного дня. Сторони планують продовжити консультації 18 лютого з метою ретельного опрацювання ключових пропозицій.

На світлині — українська делегація на тристоронніх переговорах у Женеві