Ексзаступника голови ОП Ростислава Шурму оголосили в розшук
Правоохоронні органи внесли до розшуку колишнього заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми, а також повідомили про розшук його брата Олега за запитом НАБУ, що відображено у відповідній базі.
Про це розповідає NewsWeek
Суть кримінального провадження
Слідство встановило схему привласнення коштів, які мали йти на виплати за «зеленим» тарифом. За версією досудових органів, вона працювала на користь низки підприємств, що діяли на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Початкові слідчі дії розпочалися в січні, у межах кримінального провадження, у якому досліджуються фінансові зв’язки й ланцюги власності низки сонячних станцій під контролем російських окупаційних сил.
Раніше журналістські матеріали 2023 року вказували, що серед співвласників частини названих об’єктів перебували особи з близького оточення тодішнього заступника керівника Офісу президента, проте імена фігурантів на початковому етапі справи не були оприлюднені.
Фігуранти справи та правова кваліфікація
За матеріалами провадження підозри оголошено дев’ятьом особам. Серед них правоохоронці виокремлюють такі ролі:
- колишній заступник керівника Офісу президента України та ексчлен наглядової ради НАК «Нафтогаз України»;
- довірена особа одного з високопоставлених фігурантів;
- власник мережі українських і закордонних компаній, який є близьким родичем колишнього заступника глави ОП;
- керівники та працівники підконтрольних підприємств;
- колишній комерційний директор АТ «Запоріжжяобленерго».
Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України; санкції за цими статтями передбачають позбавлення волі строком до 12 років.
“Я не визнаю себе винним у вчиненні будь-якого злочину та переконаний, що жодних протиправних дій не вчиняв. Свою позицію я буду відстоювати виключно у правовий спосіб і в порядку, передбаченому законом”, — зазначив він, додавши, що очікує неупередженого розслідування з дотриманням усіх процесуальних гарантій.
У своїх публічних заявах Ростислав Шурма стверджує, що не переховується і готовий співпрацювати зі слідством. За його словами, місцем постійного проживання є Федеративна Республіка Німеччина, про що, за твердженням ексчиновника, поінформовано слідчих. Він неодноразово наполягав на забезпеченні участі у процесуальних діях у законний спосіб — через відеоконференцію або в дипломатичних установах України за кордоном.
Розслідування триває, слідчі продовжують встановлювати роль кожної з фігуруючих осіб та джерела фінансування, пов’язані з виплатами за «зеленим» тарифом.