Новини Спорт

Збірна України виграла 3 золоті медалі на чемпіонаті світу веслування на байдарках і каное

В столиці Данії Копенгагені відбувається чемпіонат світу з веслування на байдарках і каное. В суботу 18 вересня збірна України здобула 4 медалі, 3 з яких золоті, повідомляє NW.

Українки Людмила Лузан та Анастасія Четверікова – чемпіонки світу з веслування! У фіналі, виступаючи у каное-двійці, Лузан та Четверікова виграли золоту медаль, випередивши усіх суперниць на дистанції 500 метрів. У фінал каное-двійок Лузан та Четверікова відібралися з найкращим часом у кваліфікації. Вони випередили найближчих переслідувачок із білорусі – Альону Наздрову і Надзєю Макарчанку на 0.25 секунди. На фініші 500-метрівки Лузан та Четверікова показали час 1:55.85 хвилин, випередивши білорусок на 1.26 секунди. А ось третє місце у напруженій боротьбі дісталося веслувальницям із Куби, які випередили Угорщину лише на 0.07 секунди.

Бронзова призерка Олімпійських Ігор Людмила Лузан виграла “срібло” у каное-одиночці на дистанції 500 метрів. У кваліфікації українка пропливла з третім загальним результатом, поступившись іспанці Марії Корбері та білорусці Альоні Наздровій. Серед претенденток на нагороду була і чилійка Марія Маільярд, яка виграла перший із двох кваліфікаційних запливів, показавши при цьому гірший час за Лузан. У фіналі боротьба за медалі склалася між п’ятьма спортсменками – до них доєдналася і бронзова призерка Токіо-2020 канадка Кеті Вінсент. У підсумку різниця між першим та п’ятим місцем склала 1.11 секунд. Лузан покращила свій результат у порівнянні з кваліфікацією. Але стати 2-разовою чемпіонкою світу за один день не змогла. На фініші Лузан поступилася чилійці Маільярд, хоча випередила решту конкуренток. Трійку призерок замкнула Альона Наздрова, для якої ця медаль також стала другою за день – саме вона поступилася Лузан та Четверіковій у фіналі каное-двійки.

У фіналі з веслування на байдарках на каное український квартет у складі Віталія Вергелеса, Андрія Рибачка, Юрія Вандюка й Тараса Міщука посів перше місце, подолавши 500 метрів із часом 1:31.20 хвилини. З цим результатом українці випередили найближчих переслідувачів – поляків – на 0.10 секунди. Третіми фінішували представники Російської федерації каное – вони програли українцям 0.34 секунди.

Ще один український екіпаж, але вже на байдарці-четвірці, так само виграв “золото” світової першості. Олег Кухарик, Дмитро Даниленко, Ігор Трунов та Іван Семикін пройшли 500 метрів за 1:20.19 хвилини. Другий результат показали словацькі веслувальники, що поступились українцям на 0.40 секунди. Третіми стали чехи, їхнє відставання від України склало 0.50 секунди.