LifeStyle Культура Новини Суспільство Технології

Соціальна мережа Facebook та її користь для нашого життя

Поділитись

Соціальна мережа Facebook та її користь для нашого життя

Засновник популярної соцмережі Facebook Марк Цукерберг


Раніше поняття «соціальна мережа» могла викликати у людей великий подив  і запитання, що ж це таке та «з чим його їдять» Але з приходом у наше життя всесвітнього павутиння Інтернет, яке принесла неочікуваний, несподіваний поворот у життя населення по всьому світу. Збулось саме те, про що раніше писали у казках та своїх творах письменники-фантасти. Можливо дійсно, про те що люди мріють, обов’язково рано чи пізно здійсниться. Та що ж все таки означає поняття «соціальна мережа»? 

Як передає NW, соціальна мережа – це соціальна структура, утворена індивідами або організаціями, вона відображає розмаїті зв’язки між ними через різноманітні соціальні взаємовідносини, починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи тісними родинними зв’язками. Вперше термін було запропоновано в 1954 році Дж. А. Барнесом. Дослідження в декількох академічних сферах показали що соціальні мережі діють на багатьох рівнях, починаючи від родин і закінчуючи цілими націями, та відіграють важливу роль в тому, як розв’язуються проблеми, працюють організації та досягають успіху на шляху до власних цілей індивіди. 

Але на сьогодні соціальними мережами називають Інтернет-програми, які допомагають друзям, бізнес-партнерам або іншим особам, спілкуватись та встановлювати зв’язки між собою, використовуючи набір інструментів. Ці програми відомі як «Онлайнові соціальні мережі», які стають з кожним днем все більш популярними. Тепер ми не можемо уявити своє життя без онлайн-спілкування. Раніше люди тижнями або навіть місяцями чекали довгоочікуваних листів у своїх поштових скриньках. А з настанням інтернет-спілкування ми хочемо спілкуватися все більше і більше. Що саме змушує людей прагнути такого зв’язку між собою? Люди бажають ділитися емоціями новинами досвідом і просто листуватися між собою.

Facebook являє собою різновид онлайнової соціальної мережі. Це найбільша у світі соціальна мережа. За даними рейтингу Alexa Rank, сайт facebook.com посідає 7 місце за відвідуваністю у світі. Станом на сьогоднішній день кількість користувачів з України налічує приблизно 13 млн користувачів. Facebook приймає мільйони друзів і допомагає їм підключатися та обмінюватися контентом. Вона найбільша у світі соціальна мережа, яка поклала свій початок 4 лютого 2004 року. Починалась спочатку, як мережа для студентів деяких американських університетів. Засновником та головою сервісу є самий молодий мільярдер світу Марк Цукерберг

Логотип всесвітньовідомої соціальної мережі Facebook

У фільмі «Соціальна мережа» 2010 року  показується, що початок Facebook був із-за дівчини!!! Як і багато відкриттів у нашому житті, звісно, не обійшлося без жінки. Містер Цукерберг, будучи студентом другого курсу Гарвардського університету мав відносини з дівчиною на ім’я Еріка. Одного разу пара посварилась і дівчина вирішила покинути цього, як вона вважала «дивакуватого хлопця», який живе у своєму світі і йому не має діла ні до кого.  

Актор Джессі Айзенберг у ролі Марка Цукерберга

Хлопець дуже обурився і образився на колишню дівчину, і свою злість вимістив на своєму сайті «Fasemash», де він не дуже добре про неї озивався. Потім йому спала ідея виставляти фотографії студенток університету, щоб хлопці за них голосували і вибирали, хто краще. Для цього йому довелося дістатися захищених зон комп’ютерної мережі Гарварду і скопіювати фотографії із студентських посвідчень розміщених у базі даних гуртожитків коледжів. Вебсайт швидко привернув увагу відвідувачів. Звісно без звинувачень для Цукерберга не обійшлось але йому вдалося викрутитися і вийти «сухим із води». 

Марк Цукерберг та дівчина Еріка, кадр із фільму
«Соціальна мережа»

Пізніше студент розширив свій початковий проєкт створивши інструмент для соціальних досліджень. Він виставив на свій веб-сайт 500 зображень пам’яток культури доби Августа, розмістивши на кожній сторінці ілюстрацію та статтю з коментарями до неї. А якось до Цукерберга підійшов один із знайомих друзів  і запитав: «Марк мені подобається одна твоя знайома, в неї є хлопець чи ні?». Почувши таке запитання, студент Цукерберг побіг в гуртожиток до своєї  кімнати і почав розмірковувати, а чи не створити йому таку інтернет-мережу, де усі  можуть викладати свої фотографії, писати свій статус відносин, чи вони самі, чи є пара, або що просто шукають свою другу половинку. Так день за днем, покладаючи багато зусиль, колишній студент став творцем найпопулярнішої соціальної мережі  Facebook, і отримав дуже великі статки, ставши самим молодим мільярдером у світі.

Справжній Марк Цукерберг

На сьогоднішній день існує багато соцмереж, у кожної є свій автор та голова сервісу, але досі Facebook залишається самою популярною мережею і не здає своїх позицій. «Фішкою» Facebook є те, що по-перше, це одна з найперших соціальних мереж, яка постійно вдосконалюється і надає користувачам періодично щось нове, а отже не стоїть на місці і, як кажуть, «не покривається пилюкою». 

По-друге, про цю популярну мережу знято дуже цікавий та захоплюючий фільм, який має назву «Соціальна мережа». Кількість користувачів Facebook збільшилось серед користувачів країн колишнього Радянського союзу, оскільки багато людей просто не знали, що існує така соціальна мережа. Досі користувались лише російськими «Однокласниками» та «В контакте». Багато хто з користувачів побачив велику користь у Facebook, і перейшли назавжди до неї.

Досліджуючи Facebook, можна відмітити усі її достоїнства та відмінності від інших соцмереж. На відміну від «Однокласників» чи «В контакте», соцмережею Facebook користуються абсолютно у всьому світі. І це дуже зручно, оскільки є можливість спілкуватись, ділитись фотографіями та емоціями з користувачами у будь якій точці світу. Будь то Нова Зеландія, Аргентина, Австралія чи Гренландія. 

Facebook  у своїй програмі налічує 111 різних мов світу. Якщо у вас там, чи будь де, є друзі, то маєте можливість весь час підтримувати з ними стосунки, і відстань у тисячі кілометрів аж нітрохи не завадить у цьому. Проводячи опитування серед знайомих та друзів, можна поділити усіх на декілька груп, в чому на їх думку корисний Facebook. 

Перша група це знамениті люди такі, як спортсмени, співаки, музиканти, актори та багато інших відомих зірок. Майже кожного дня у їх фанатів є можливість спостерігати, чим живуть їх кумири. А знаменитості підтримують свою популярність виставляючи свої фотографії та відео щоб фанати їх не забували і милувалися ними. 

Друга група це бізнесмени, менеджери, самозайняті особи. Завдяки Facebook вони мають можливість підтримувати контакти з партнерами по всьому світу. Виставляти на сторінках дані про свою компанію, показувати різні новинки своєї продукції чи товарів. Простіше кажучи, підтримувати свій бізнес. 

До третьої групи можна віднести простих людей, які діляться своїми фотографіями з друзями та знайомими, пишуть про своє життя, хваляться подорожами або новими автівками. Але головне, що, пишучи статус своїх відносин, багатьом людям вдається через Facebook знайти свою другу половинку одружитися і завести дітей. Можна не боятися знайомитися на відміну від сайтів знайомств, де на жаль вистачає аферистів, збоченців, одружених людей, які просто хочуть розважитися. У Facebook, роздивляючись фотографії, є можливість дізнатися, яким життям живе людина, а через знайомих котрих можна побачити у списку спільних друзів, розпитати, що з себе представляє ця людина наскільки порядна, чи можна їй довіряти. 

До четвертої групи можна віднести навчання. За допомогою Facebook існує можливість відвідувати різні цікаві тренінги брати уроки навчатись чомусь новому, що дійсно принесе вам користь і може кардинально змінити життя, звісно у кращу сторону. Користувачів об’єднують спільні інтереси в музиці фільмах книжках чи мистецтві. Facebook допомагає людям залишатися на зв’язку та розвивати спільну діяльність по всьому світу. 

Збирати гроші на благодійність через соціальні мережі набагато ефективніше. На жаль в усьому світі постійно люди потребують допомоги. А через спільних знайомих можна дізнатися, хто на даний момент дійсно потребує допомоги. Завдяки цьому вдалося врятувати не одне життя і велика подяка соцмережам за таку можливість. 

Велика кількість людей зізналися, що за допомогою соціальних мереж не відчувають себе такими одинокими. І дійсно у всесвітній павутині Інтернет одночасно знаходяться мільйони людей. Наприклад, у Японії кількість самогубств значно знизилась із настанням ери соціальних онлайнових мереж. Можна більше не боятися залишитися одним, оскільки є можливість знайти старих друзів, з якими втратили контакти або навпаки знайти нових друзів і завести відносини можливо з людиною своєї мрії адже  

Facebook налічує мільйони користувачів по всьому світу. Дітище Цукерберга у своєму технологічному процесі не зупиняється на місці. Створення соціальних додатків завдання особливо складне. У кожного користувача є свої забаганки і вони очікують саме особливе. Всесвітньо відома мережа може похвалитися своєю продуктивністю, оскільки вона має високоефективну програму. 

Також не слід забувати про безпеку. Користувачі хочуть бути впевненими, що вони взаємодіють у безпечному середовищі та їх конфіденційність обов’язково збережена. Facebook надає своїм користувачам таку можливість. Вони мають налаштування конфіденційності, щоб лише друзі могли бачити публікації та контролювати потік запитів друзів. Люди володіють правом контролювати свої дані, якими діляться. І завдяки цьому проходить зростання популярності цієї соціальної мережі. 


  10 Серпня

  Дружина Зеленського розплакалася під час інтерв’ю

  Міськрада Маріуполя повідомляє про «потужний вибух» у місті 

  Стало відомо, які країни вже закрили в’їзд для росіян

  Киян закликали активніше захищати свої права в боротьбі з тарифними махінаціями Київтеплоенерго

  У столичного забудовника конфіскували понад 115 мільйонів гривень

  Instagram видалив акаунт Асоціації сімей захисників Азовсталі

  У Києві цього тижня прогнозують грози та зливи

  Спаси 2022: дати святкування та основні традиції

  З порту під Одесою вийшло найбільше з 24 лютого судно із продовольством

  США виділять 89 мільйонів доларів на розмінування України – Державний департамент

  9 Серпня

  Декілька варіантів застосування солі для прибирання

  У Києві п’яний водій влетів у відбійник (ВІДЕО)

  Вибухи в Криму. Міноборони України «нагадує про правила пожежної безпеки»

  Спідниці-міді: модні ідеї на осінь 2022

  «Нагадування, чий Крим» – Верещук про вибухи в Новофедорівці

  У Києві націоналізували скандально відомий ТРЦ Ocean Plaza

  БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ