Вчені пояснили, чому у кішок кігті втягуються всередину лапи, а у собак ні
Канадські біологи пояснили головну різницю між кігтями собак і кішок, пов’язану зі здатністю котячих кігтів втягуватися в лапи, інформує KURAZH.
За словами вчених, коти й пси користуються кігтями принципово різними способами. Для переважної більшості видів котячих кігті служать основним інструментом для полювання. З їхньою допомогою вони хапають здобич і розпорюють їй черево.
Таке знаряддя потрібно тримати гострим, тому кішки всіх розмірів вважають за краще не оголювати його без потреби, інакше кінчики кігтів швидко сточилися б об землю під час ходьби. Крім того, з втягнутими кігтями хижаки можуть пересуватися безшумно, що допомагає їм влаштовувати засідки.
З іншого боку, собаки та їхні дикі родичі полюють зграями. Такий метод пов’язаний з необхідністю пробігати велику відстань, щоб вимотати здобич. Оскільки пси зазвичай працюють у групах, вони менше залежать від утримання здобичі.
Кігті собак, вовків та інших представників сімейства псових завжди залишаються зовні, допомагаючи їм зберігати зчеплення з поверхнею і маневрувати під час бігу.
Біологи додали, що серед усіх котячих гепарди практично перестали втягувати кігті, оскільки їхній метод полювання залежить від швидкості бігу.