LifeStyle

Внутрішня опора: як здобути впевненість

Внутрішня опора: як здобути впевненість

Світ швидко змінюється, надсилаючи суцільні випробування, дуже хочеться мати психологічну та емоційну стійкість, не втрачати рівноваги та балансу. Коли є відчуття внутрішньої опори, ми перебуваємо у стані спокою, впевненості, відчуваємо безпеку та захищеність. Коли ж це під впливом стресорів утрачається, нам здається, що земля йде з-під ніг.

Про це передає KURAZH з посиланням на elle.ua.

У позитивному варіанті у дитинстві зовнішні опори формують дорослі, які піклуються, гарантуючи стабільність та безпеку. Психотерапевт центру Altera Psy Тетяна Співаковська з 15-річним досвідом роботи пояснює, що у процесі дорослішання зовнішні опори інтегруються, стають внутрішніми і це створює умови для самостійного життя. Але іноді під впливом подій, коли втрачається стійкість, ми перестаємо бути впевненими дорослими, а відчуваємо себе дітьми, які бажають, щоб про них подбали. Потрібен певний час, щоб повторно відновити, віднайти або вибудувати свій фундамент та повернути баланс.

Отже, куди вирушити у пошуках скарбів — своїх внутрішніх опор?

• Помандруємо до наших ідеалів. Ми іноді хочемо бути трохи схожими на тих, кого ідеалізуємо, бо вони — це приклад, який нам дає ресурс та надихає. Згадки про значущих людей у житті, з якими було тепло та добре, наповнюють та дарують спокій.

• Острівець близького оточення або люди, з якими побудована довіра, що спроможні без осуду прийняти та розділити переживання, — оазис  та джерело відновлення.

• Яка ж подорож без цікавих фортець та замків? Згадка про те, що «мій дім — моя фортеця», не є випадковою, бо дім — це безпечний простір, комфорт, затишок. Ці важливі зовнішні умови формують внутрішні. Але якщо дім, який ми не можемо забрати із собою у подорож, не сприймати виключно з точки зору матеріального, можна сказати, що дім для душі — це моє тіло, яке зі мною завжди. Піклування про тіло, задоволення потреб надає ресурсу та повертає рівновагу. А нагадуванням про безпечний простір дому може слугувати улюблена річ на кшталт плюшевого ведмедика, яку можна покласти у валізу.

Що важливо пам’ятати:

1. У мандрівці поповнити запаси сил та пробудити смак до життя допоможуть гастрономічні цікавинки, а саме речі, які приносять насолоду та спокій. Від споглядання природи та витворів мистецтва до занурення у себе через творчість, книги та медитації.

2. Досліджуючи нові території свого усвідомлення, можна натрапити на загадкову скарбничку з внутрішніми цінностями, які мерехтять та виблискують на сонці своїми установками, вірою, принципами та переконаннями. Ці прикраси у разі делікатного носіння можуть дарувати дуже міцні та надійні внутрішні опори.

3. На складних маршрутах нам допомагає досвід, котрий, як гарний путівник, указує правильний шлях, захищаючи від неочікуваних поворотів та надаючи впевненості. Повертаючись із подорожі, ми маємо надбання — себе оновлену, яка має внутрішню опору. Такі ми схожі на глибоке коріння дерева, що надає наснаги та наповнює життям.


23 Липня

Майже третина українців готова до територіальних поступок заради миру – КМІС

Рада продовжила термін дії воєнного стану і мобілізації – депутати

Мобілізація посилюється: кому та коли дозволено перевіряти документи військовозобов’язаних

Рада має голоси для заборони УПЦ (МП) – депутат Аліксійчук

Думки, які жінці потрібно викинути з голови, щоб жити щасливо в будь-якому віці

Боррель переніс зустріч очільників МЗС Євросоюзу із Будапешта в Брюссель після поїздки Орбана до Москви

Сільрада в Київській області незаконно передала ліс у приватну власність

Байден повідомив, що залишиться на посаді президента США до кінця терміну

22 Липня

Арсеній Яценюк: Україна реструктуризувала борг. Тепер треба конфіскувати $300 млрд російських активів

Поки що відсутні об’єктивні передумови досягнення справедливого і тривалого миру – Олександр Левченко

У Києві під час війни продовжують ремонтувати сквери: на що витрачають десятки мільйонів гривень

Шмигаль каже, що обговорив із держсекретарем Ватикану встановлення справедливого миру для України

«Мелітопольська черешня»: Росія привласнила український бренд. Далі – «Херсонський кавун»?

ЄС на пів року продовжив санкції проти РФ через агресію проти України

Кулеба їде з триденним візитом до Китаю

У Києві відремонтують шкільний стадіон: витратять майже 35 мільйонів гривень

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ