Технології

В Україні створили інноваційну кошму для гасіння пожеж в електромобілях

В Україні створили інноваційну кошму для гасіння пожеж в електромобілях

Українські науковці розробили нову багатошарову вогнетривку ковдру з інтегрованою системою подачі інертного газу, яка значно підвищує ефективність гасіння пожеж в електромобілях. Ця інноваційна кошма вже отримала відзнаку, посівши перше місце на конкурсі патентів у сфері цивільного захисту та пожежної безпеки.

Про це розповідає NewsWeek

Актуальність технології для сучасного автотранспорту

Зі збільшенням кількості електромобілів в Україні рятувальники дедалі частіше зустрічаються із труднощами при ліквідації пожеж таких транспортних засобів. Літій-іонні акумулятори можуть горіти навіть без доступу кисню, а також мають властивість повторно спалахувати через певний час після ліквідації пожежі. Це робить питання надійної та безпечної ліквідації займання особливо важливим.

Особливості розробки та її переваги

Фахівці Національної академії внутрішніх справ запропонували унікальне рішення — ковдру нового типу, яка не лише механічно ізолює полум’я, а й активно витісняє повітря за допомогою інертного газу. Усередині тканини кошми розміщена вогнетривка трубопровідна система, яка рівномірно розподіляє інертний газ по всій поверхні. Це дозволяє ефективно припинити горіння, навіть якщо акумулятор електромобіля продовжує нагріватися і виділяти тепло.

“Класичні кошми працюють шляхом перекриття доступу кисню, однак цього недостатньо для електромобілів. Розробка НАВС поєднує механічне обмеження полум’я з активним витісненням повітря: усередині тканини вмонтовано вогнетривку трубопровідну систему, яка рівномірно подає інертний газ. Це позбавляє полум’я можливості розгорятися, що є критично важливим у випадку електрокарів, батареї яких можуть горіти автономно та виділяти значну кількість тепла”.

Винахід придатний не лише для електромобілів, а й для традиційних автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Це значно розширює його сферу застосування як для професійних рятувальників, так і для власників транспорту.

У НАВС зазначають, що у зв’язку зі стрімким зростанням кількості електротранспорту в Україні впровадження таких інноваційних засобів стає життєвою необхідністю. Патент на винахід уже отримано, конструкція відпрацьована, і тепер виробники можуть розпочати серійне виготовлення. Експерти впевнені — попит на нову протипожежну кошму буде високим.


25 Січня

Київводоканал відновив водопостачання майже по всьому Києву

У Києві знешкодили бойову частину ракети «Іскандер-М» біля будинків

24 Січня

Погода в Україні 25 січня: сніг, ожеледиця та морози до -17°

Педріньйо може поповнити збірну України перед матчем зі Швецією

ЄС передає 447 генераторів для Києва та прифронтових громад

Федеральні агенти в Міннеаполісі застрелили ще одну людину

У Празі утворили ланцюг єдності до Дня Соборності України

Нафтогаз збільшив імпорт електроенергії з Європи для стабілізації системи

Сибіга: Орбан сприяє кремлю та блокує вступ України до ЄС

Поліція й волонтери допомогли евакуйованим тваринам і переселенцям на Харківщині

Генерал Мороз відступає — Діденко прогнозує потепління у Києві

Зеленський: переговори в Абу-Дабі були конструктивними, зустріч може бути наступного тижня

Кабмін визначив пріоритети відновлення після удару рф

Антикорупційна чистка в Китаї дісталася найближчого соратника Сі Цзіньпіна

Російські війська штурмують кордон на півночі Харківської області

На Троєщині близько 600 будинків без тепла, води й світла — Кличко

БІЛЬШЕ НОВИН