Актуально Мнение Новости Страна Энергетика

Заместитель Оржеля сравнил инвесторов в возобновляемую энергетику с гангреной

Поделиться

Заместитель Оржеля сравнил инвесторов в возобновляемую энергетику с гангреной

Вчора в ході форуму Ukrainian Energy Forum заступник міністра енергетики та захисту довкілля Костянтин Чижик презентував чергову модель по урізанню “зелених” тарифів, передає NW.

Представлений варіант передбачає для сонячних електростанцій (СЕС), введених в експлуатацію після 2017 року, добровільну реструктуризацію “зеленого” тарифу у вигляді його зниження: на 15% – для станцій потужністю менше 10 МВт, на 20% – для СЕС потужністю від 10 до 50 МВт, на 25% – для СЕС потужністю понад 50 МВт. При цьому для кожної з категорій пропонується продовження терміну виплат на п’ять років. Зі свого боку для вітроелектростанцій (ВЕС) передбачено зниження тарифу на 10% також із продовженням терміну виплат на п’ять років.

Крім того, міністерство пропонує для інвесторів додаткову опцію у вигляді можливості добровільного зниження зеленого тарифу на 12,5% для СЕС і 5% для ВЕС без продовження терміну виплат.

Відповідаючи на запитання обурених такими пропозиціями інвесторів, Чижик порівняв їх проблеми з гангреною: “Коли пацієнт хворий, в нього, вибачте за таку аналогію, гангрена… Можна ампутувати ту частину, яка заражена. І пацієнт бути жити.”

На такі нові більш жорсткі умови добровільно не піде більшість учасників ринку, що призведе до ще більшого дефіциту Гарантованого Покупця. Тобто чим гірші умови пропонуються інвесторам, тим більшою стає проблема.

Новий варіант зниження “зелених” тарифів від Мінекоенерго за оцінками експертів не перекриє навіть і чверті від прогнозного дефіциту Гарантованого покупця у 17 млрд грн в 2020 році. Чим перекрити дефіцит, пан Чижик не повідомив, як і не презентував розрахунків міністерства.  Виходить, «ампутація ураженої гангреною частини» не ліквідує дефіцит Гарантованого покупця, як і не врятує «пацієнтів» – інвесторів – від дефолту.

Олексій Фелів, керуючий партнер Integrites  прокоментував презентовані пропозиції так: “Мені здається, що позиція міністерства іде в розріз з позицією Президента України, як і з позицією прем’єр-міністра України про залучення 50 млрд іноземних інвестицій. 50 млрд інвестицій ніколи не будуть залучені в українську економіку, якщо будуть адаптовані пропозиції, які сьогодні висловило міністерство“.

Нагадаємо, за даними Держенергоефективності за минулий 2019 рік у відновлювану енергетику України було проінвестовано рекордні 3,7 млрд євро. А тиждень тому прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Кабмін не буде перегляди “зелені” тарифи заднім числом.

7 апреля

В Украине обсервацию граждан будут контролировать не только через смартфон

Украинские бизнесмены собрали на лечение медиков 5 млн грн

Владелец СКМ Ахметов потерял $3,6 млрд

СБУ не дала «наварить» 70 млн гривен на реконструкции гостиницы в Киеве

Генпрокурор Венедиктова о наезде нардепа Федины: Просто не представляю себе, что такое могло бы произойти в США или ЕС

Кличко утверждает, что метро на Виноградарь строят даже на карантине

В Польше голосование на выборах президента пройдет по почте

Прекратить войну на Донбассе: экс-послы США в Украине призывают искользовать кризис для прекращения конфликта

Тежелобольных коронавирусом обещают лечить бесплатно – Минздрав

Абсолютный рекорд. К «антиколомойскому» законопроекту подали свыше 16 тыс. поправок

Coronavirus. Хроника: пик эпидемии ожидают в середине апреля

Герой карантина. Киевский пловец из Гидропарка стал звездой уанета и зарубежных новостей: видео, фотожабы

Поджег “ради забавы”: стала известна причина пожара в Чернобыльской зоне

Температурные качели: днем тепло, а ночью сильные заморозки

6 апреля

За месяц физлица забрали с банковских депозитов около 3 млрд грн

Xiaomi представила двое детских «умных» часов

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ