Барселона подвоїла туристичний податок і підвищила міський збір
З квітня в Барселоні набирають чинності нові тарифи для відвідувачів: міська рада ухвалила подвоєння туристичного податку та підвищення міського збору, що призведе до значного зростання витрат для гостей міста.
Про це розповідає NewsWeek
Зростання ставок за типом проживання
Найбільше постраждають гості п’ятизіркових готелів: туристичний податок для них збільшено до 7 євро за особу за ніч замість попередніх 3,5 євро. У поєднанні з новим міським збором у 5 євро (раніше 4 євро) загальна плата сягатиме 12 євро за ніч.
Ті, хто орендує житло для відпочинку, платитимуть туристичний податок 4,5 євро за ніч замість 2,25 євро; разом із міським збором це становитиме 9,5 євро на особу за ніч. Гості чотиризіркових готелів сплачуватимуть 3,4 євро туристичного податку замість 1,7 євро, а загальна сума з урахуванням збору сягатиме 8,4 євро за ніч.
Для пасажирів круїзних лайнерів введено диференційовані тарифи: загальна плата за ніч коливатиметься від 6 до 11 євро залежно від класу та умов перебування.
Крім того, міська рада вирішила поступово підвищувати міський збір на 1 євро щороку до 2029 року, коли він може досягти 8 євро за ніч.
Мета заходів і розподіл надходжень
Підвищення зборів оголошено як частину пакета заходів для обмеження масового туризму та пом’якшення житлової кризи в місті. Місцеві жителі неодноразово скаржилися, що надмірний туризм і поширення короткострокової оренди спричиняють зростання цін на житло та ускладнюють доступ до довготривалої оренди.
Законодавчі зміни також передбачають, що чверть отриманих від нових тарифів доходів буде спрямована на заходи з подолання житлової проблеми в Барселоні. Раніше міська влада оголосила про намір до 2028 року повністю заборонити короткострокову оренду житла для туристів.