У Луврі сталося пограбування: викрадено коштовності з імператорської колекції
У Парижі вранці 19 жовтня сталося резонансне пограбування відомого музею Лувр. Невідомі зловмисники проникли до галереї Апполона та викрали дев’ять ювелірних виробів із цінної імператорської колекції Наполеона та імператриці Жозефіни.
Про це розповідає NewsWeek
Деталі інциденту та реакція влади
Міністерка культури Франції Рашида Даті підтвердила інформацію про інцидент і оперативно прибула на місце події. За її словами, пограбування відбулося під час відкриття музею. Особлива увага приділяється тому, що потерпілих серед працівників та відвідувачів немає.
«Пограбування сталося сьогодні вранці під час відкриття Лувру. Постраждалих немає. Я перебуваю на місці разом із командою музею та поліцією. Тривають слідчі дії».
За даними французьких медіа, група злочинців використала технічний вихід, щоб потрапити до галереї, і зникла на моторолері вздовж набережної Сени. Ймовірно, грабіжники втекли через службову зону, де тривають ремонтні роботи.
Викрадені цінності та перебіг слідства
Серед викрадених речей — діадеми, брошки, намиста й інші історичні дорогоцінності, що належали імператорській династії. Експерти відзначають, що культурне значення цих предметів значно перевищує їхню матеріальну вартість.
Міністерство культури Франції оголосило, що Лувр тимчасово зачинено «з виняткових причин», а навколо музею посилено охорону. Розпочато офіційне розслідування, яке проводить французька поліція. Всі зусилля спрямовані на швидке повернення унікальних цінностей та затримання винних.