Актуально Здоров'я Країна Медицина Публікації Суспільство

Під час війни зростає ризик інфікуватися вірусним гепатитом С

Під час війни зростає ризик інфікуватися вірусним гепатитом С

Під час війни зростає кількість поранень та контактів з кров’ю з невідомим статусом. Відповідно, зростають і ризики інфікуватися вірусними гепатитами. Кількість дзвінків на Національну Гарячу Лінію з питань вірусних після початку війни – зросла. Крім того, стали надходити дзвінки від військовослужбовців, передає NW.

1 червня 2017 р. розпочала Національна Гаряча Лінія з питань вірусних гепатитів. Завдяки її діяльності за ці роки – тисячі людей зберегли здоров’я та дізналися про можливості для лікування вірусного гепатиту.

«Війна стала викликом для всіх нас, і співробітники Національної Гарячої Лінії з питань вірусних гепатитів – не виключення. Ми продовжуємо надавати консультацію та підтримку в цих надскладних умовах, і розуміємо, що робимо свій внесок в захист здоров’я українців», – розповів керівник проєкту Андрій Яровий.

Після початку повномасштабної війни кількість звернень на Гарячу Лінію зросла, а зараз її фахівці бачать ще й іншу тенденцію – збільшилася кількість звернень саме від чоловіків.

Звернення від військовослужбовців

Два з трьох дзвінків, які надходять на Національну Гарячу Лінію з вірусних гепатитів стосуються саме доступу до лікування. “Але якщо до війни кількість звернень від жінок була трохи вищою, то зараз до нас частіше звертаються чоловіки. Серед них – чимало військовослужбовців, які цікавляться, чи лікується вірусний гепатит С, чи можуть вони продовжувати службу, маючи відповідне захворювання, та цікавляться, як пройти лікування вірусного гепатиту С», – розповіла Юлія Левчук, лікарка-інфекціоністка, яка співпрацює з Національною Гарячою Лінією з питань вірусних гепатитів.

Військовослужбовцям Юлія Левчук рекомендує в першу чергу пройти консультацію лікаря-інфекціоніста. Він оцінить стан здоров’я та дасть рекомендації щодо того, як отримати безкоштовне лікування. Військовослужбовці забезпечуються відповідними ліками у першу чергу. Отримати відповідні препарати можна на базі державних інфекційних лікарень, поліклінік та тубдиспансерів, в яких веде прийом лікар-інфекціоніст.

«Військовослужбовці можуть отримувати лікування першочергово, не очікувати у черзі, а пройти лікування, як тільки медзаклад отримає відповідні препарати», – пояснила Юлія Левчук.

Тестування на вірусні гепатити як запорука здоров’я

Кожна людина має право раз на рік пройти безкоштовне тестування на вірусні гепатити. Для цього достатньо звернутися до сімейного лікаря.

«Я б наполегливо рекомендувала пройти відповідне обстеження тим людям, у яких було поранення. Трапляються випадки, коли саме вірусним гепатитом можна пояснити швидку втомлюваність та висипи на шкірі, які турбують людину», – розповіла Юлія Левчук.

Питання лікування

Попри масові роз’яснення та доступну інформацію в інтернеті, чимало людей, які звертаються на Національну Гарячу Лінію з питань вірусних гепатитів питають, чи дійсно вірусний гепатит С можна вилікувати.

«Я постійно розповідаю, що зараз є безкоштовне лікування, і воно дійсно ефективне. Звичайно, інколи для того, щоб отримати ліки, потрібно зачекати близько 6 місяців, проте це не той проміжок часу, який суттєво вплине на стан здоров’я. Набагато гірше, коли людина займається самолікуванням і купує препарати сумнівної якості через інтернет. Зі звернень ми знаємо, що в ряді випадків люди купували підробку. Також були ситуації, коли пацієнт приймав лише один з необхідних препаратів, це небезпечно тим, що дієвість ліків знижується і є загроза розвитку стійкості до лікування вірусного гепатиту С», – пояснила Юлія Левчук.

Категорично неприйнятною є і ситуація, коли в пацієнта вимагають оплатити ліки проти вірусного гепатиту С або В у державному медзакладі.

«Наразі пацієнт оплачує лише діагностику, необхідну для початку лікування. Якщо ж Вам пропонують оплатити препарату, можете звернутися до нас на Національну Гарячу Лінію з питань вірусних гепатитів, ми фіксуємо відповідні звернення. Також я можу порадити звернутися на Гарячу Лінію Національної Служби Здоров’я України, там можна дізнатися, чи НСЗУ оплачує медзакладу ліки», – пояснила Юлія Левчук.

Дзвінки за номером 0-800-50-33-10 на Національну Гарячу Лінію з питань вірусних гепатитів безкоштовні.


17 Квітня

Мобілізаційний закон набере чинності 18 травня – «Голос України» оприлюднив текст

У “Київтеплоенерго” зробили важливу заяву щодо відсутності послуг: деталі

В Україні виготовлятимуть складові для малих модульних реакторів – Міненерго

Лідери кількох комітетів Палати представників США схвалили план Джонсона щодо допомоги

Мобілізація: на Київщині готують чоловіків перед фронтом (Фото)

Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

16 Квітня

У Києві збираються продати ТРЦ Ocean Plaza: що потрібно знати мешканцям

Колишнього першого заступника секретаря РНБО Гладковського оголосили в розшук – САП

як окупанти перебудовують драмтеатр у Маріуполі. Що з тілами загиблих?

Зеленський підписав закон про мобілізацію

Малина по 2 тис. грн, харчі для VIP`ів, березовий фреш та інші цікавинки: як виживають культові київські ринки (фото)

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Знищення Трипільської ТЕС під Києвом: стало відомо, чому її не захистили

режисерка Ірина Цілик про фільм «Я і Фелікс»

Україна не стала укладати угоду щодо безпечного судноплавства у Чорному морі

«Ви в Чехії знаєте, що Росія не зупиниться на Україні» – Байден на переговорах із Фіалою

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ