Здоров'я Медицина Новини Суспільство

Стрый – пример борьбы с коронавирусом

Стрый – пример борьбы с коронавирусом

Стрый, костел Рождества Пресвятой Богородицы


Недавняя смерть 28-летней роженицы на Львовщине, которая умерла от осложнений коронавируса в Жовковской центральной районной больнице, напомнила, что пандемия COVID-19 еще на закончила в Украине свои страшные жатвы. Впрочем, наряду с печальным фактом можно констатировать и тот факт, что в тех городах и регионах, где своевременными и совместными усилиями взялись противодействовать Covid-19, статистика заболеваний и смертности существенно ниже. Примером такого города является Стрый на Львовщине, передает NW (укр.).

Населення Львівської області можна поділити на дві нерівні частини. За інформацією ГУ статистики у Львівській обл., станом на 1 листопада 2019 року населення Львівщини становить 2513,8 тис. осіб, у тому числі населення Львова – 755,8 тис. Тобто, дві третини мешканців області проживають за межами обласного центру. Це важливий момент для розуміння наступного блоку.

За офіційними даними, станом на кінець травня 63% хворих на коронавірус в області – мешканці Львова. Цікавим буде порівняти статистику захворюваності по районах. Як повідомляє Львівський обласний лабораторний центр МОЗ, станом на кінець червня у Пустомитівському районі – 421 хворих, Яворівському – 261, Жовківському – 231. Далі йдуть Кам’янко-Бузький і Сокальський р-ни – понад 100. Городоцький і Миколаївський – біля 80, Червоноград – 60, Бродівський і Перемишлянський – біля 50, Стрий – 39 хворих, стільки ж – у Буському р-ні та у Дрогобичі. У Золочівському, Жидачівському і Стрийському – по 25.

Як бачимо, Стрий і Стрийський район за кількістю мають у рази менше хворих, ніж у “лідерів” цього невтішного рейтингу. Якщо не брати до уваги віддалені та гірські райони, то вимальовується цікава картина. Доволі населена Стрийщина (12-й за кількістю населення район) та й сам Стрий (4-е за кількістю мешканців місто області) мають дуже низькі показники захворювання. І це при тому, що саме у Стрию першими на Львівщині почали перевіряти на антитіла до ковіду.

Здавалося б, у чому причина? А відповідь проста – бізнес, медики, влада, прості люди об’єднали свої зусилля в протидії загрозі.

Практично усі найбільші бізнеси Стрийщини долучились до допомоги медикам та населенню. Для розмови ми відшукали одних із найвідоміших бізнесменів – родину Карпінських, адже вони, до слова, ініціювали один із найбільших внесків у стримування ковіду – закупівлю апарату ШВЛ для місцевої лікарні. 

«Щойно стала зрозумілою уся серйозність ситуації з коронавірусом, ми, родиною Карпінських (Зіновій, Юрій, Мирослав) одразу прийняли рішення діяти на випередження», – повідомили у Благодійній організації «Фонд Карпінських».

 Таким чином, 6 місцевих лікарень отримали: 4500 хірургічних масок одноразового використання, 600 респіраторів KN95, 222 комплекти захисних костюмів, які Фонд придбав разом з Асоціацією Промисловців та підприємців Стрийщини та 35 безконтактних термометрів, про що розповів Юрій Карпінський.

Найкоштовніше та найцінніше придбання – апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ) благодійники передали у Стрийський пологовий будинок і для такого рішення були вагомі причини. По-перше, за словами Зіновія Карпінського, саме у пологовому є спеціалісти, які вміють працювати з апаратами ШВЛ. По-друге, коли пандемія закінчиться штучна вентиляція легень найбільше буде потрібна саме новонародженим та породіллям. Тож апарат “Biomed RS300” продовжуватиме працювати заради найменших містян. 

«Згодом коронавірус в Україні стане історією. І ми впевнені, що ця історія буде про те, як ми, об’єднавши зусилля, усі разом перемогли смертельний COVID-19», – зазначила виконавчий директор БО «Фонд Карпінських» Марія Карпінська.

Як бачимо, відповідальний бізнес у важкі хвилини готовий ефективно об’єднувати зусилля і боротися проти спільної загрози. Шкода лише, що подібні приклади на Львівщині та й Україні загалом не набули масового характеру. Мабуть, не всі бізнесмени вболівають та допомагають локаціям свого бізнесу, сприймаючи території інструментально, а не як щось близьке і родинне.

Ярослав Федькович


28 Квітня

Бої у Красногорівці: чому місто важливе для оборони і чи правдиві заяви рф про його “взяття” – Дмитро Снєгирьов

Міноборони Австралії анонсує пакет допомоги Україні на 100 мільйонів доларів

Зеленський звільнив голову Броварської РДА, якого затримали через аварію

Атака Росії була спрямована в тому числі на газові об’єкти, які забезпечують постачання до ЄС – Зеленський

Забудьте про нашатир: простий спосіб помити вікна без розводів

У Києві чоловік впав у величезну яму: знадобилась допомога рятувальників

Фіно-угри – пасинки держави російської. Як Москва асимілює корінні народи на теренах РФ?

Лубінець звинуватив Міжнародну федерацію Червоного Хреста в «підіграванні російській агресії»

27 Квітня

Стало відомо скільки об’єктів на Київщині змогли відбудувати після обстрілів

Україна і «китайська Європа». Чого очікувати від візиту очільника Китаю?

Ташева прочитала лист кримського політв’язня Нарімана Джеляла у його день народження

в Держдепартаменті передбачають «швидкі зміни» на фронті

Уряд Данії погодив додаткові 590 мільйонів євро військової допомоги Україні у 2024 році

Де зустрітися з друзями: ТОП-5 барів Києва з найсмачнішими коктейлями

«Українець свідомого вибору». Що зробило Казимира Малевича творцем сучасного мистецтва?

Уряд збільшив суму мікрогрантів для Харкова – Шмигаль

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ