Здоров'я Країна Публікації Суспільство

У Києві обговорили шляхи зменшення насильства щодо наркозалежних жінок

У Києві обговорили шляхи зменшення насильства щодо наркозалежних жінок

Завершися V Національний форум жінок, які живуть із наркозалежністю “Стійкість ЖЖН-спільноти під час війни та нові виклики”. Понад 40 активісток зі всієї України, а також представники/ці поліції, жіночих організацій, донорських структур приєдналися до обговорення питань наркозалежності, передає NW

“Війна та складна економічна ситуація значно погіршили становище всіх жінок, але найбільш незахищеними у плані домашнього та гендерно орієнтованого насильства є саме наркозалежні жінки через свій діагноз, – зазначила під час форуму директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Тетяна Лебедь. Більшість із жінок не звертаються по допомогу, оскільки бояться ще гірших проблем через наркозалежність, і тому майже не мають шансу розірвати коло насильства”

За даними Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА”, кожна третя наркозалежна вважає себе жертвою насильства. Такі дані були до війни. Наразі актуальна статистика відсутня через військову агресію рф та технічну неможливість провести таке дослідження. 

Окрім протидії насильству дискусії на форумі тривали щодо покращення медичної допомоги для наркозалежних жінок, зокрема ліків АРТ/ЗПТ, ведення вагітності (затвердження Центром громадського здоров’я протоколу для ЖЖН), взаємодії з  поліцією, переадресації жінок із партнерських організацій до спеціалісток ВОЖН “ВОНА” тощо. 

Крім того, гостро стоїть питання з шелтерами та притулками, куди у більшості випадків не поселяють наркозалежних жінок (ЖЖН-ВПО). 

“Таким чином наші жінки знову залишаються один на один зі своїми проблемами, та практично не маючи шансу їх вирішити – і знову повертаються до вживання наркотичних речовин”, – окреслили проблему Тетяна Лебедь.  

Завершився V Національний форум жінок, які живуть із наркозалежністю “Стійкість ЖЖН-спільноти під час війни та нові виклики” традиційною Резолюцією від представниць спільноти. Основний меседж цього року – адвокація рівного доступу до допомоги кожній наркозалежній жінці та протидія стигмі й дискримінації. 

Захід відбувся за підтримки Глобального фонду та МБФ “Альянс громадського здоров’я”. 

Про заходи та допомогу від ВОЖН ВОНА – можна дізнатися у регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/.

 Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».


17 Квітня

Мобілізаційний закон набере чинності 18 травня – «Голос України» оприлюднив текст

У “Київтеплоенерго” зробили важливу заяву щодо відсутності послуг: деталі

В Україні виготовлятимуть складові для малих модульних реакторів – Міненерго

Лідери кількох комітетів Палати представників США схвалили план Джонсона щодо допомоги

Мобілізація: на Київщині готують чоловіків перед фронтом (Фото)

Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

16 Квітня

У Києві збираються продати ТРЦ Ocean Plaza: що потрібно знати мешканцям

Колишнього першого заступника секретаря РНБО Гладковського оголосили в розшук – САП

як окупанти перебудовують драмтеатр у Маріуполі. Що з тілами загиблих?

Зеленський підписав закон про мобілізацію

Малина по 2 тис. грн, харчі для VIP`ів, березовий фреш та інші цікавинки: як виживають культові київські ринки (фото)

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Знищення Трипільської ТЕС під Києвом: стало відомо, чому її не захистили

режисерка Ірина Цілик про фільм «Я і Фелікс»

Україна не стала укладати угоду щодо безпечного судноплавства у Чорному морі

«Ви в Чехії знаєте, що Росія не зупиниться на Україні» – Байден на переговорах із Фіалою

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ