Здоров'я Країна Публікації Суспільство

У Києві обговорили шляхи зменшення насильства щодо наркозалежних жінок

У Києві обговорили шляхи зменшення насильства щодо наркозалежних жінок

Завершися V Національний форум жінок, які живуть із наркозалежністю “Стійкість ЖЖН-спільноти під час війни та нові виклики”. Понад 40 активісток зі всієї України, а також представники/ці поліції, жіночих організацій, донорських структур приєдналися до обговорення питань наркозалежності, передає NW

“Війна та складна економічна ситуація значно погіршили становище всіх жінок, але найбільш незахищеними у плані домашнього та гендерно орієнтованого насильства є саме наркозалежні жінки через свій діагноз, – зазначила під час форуму директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Тетяна Лебедь. Більшість із жінок не звертаються по допомогу, оскільки бояться ще гірших проблем через наркозалежність, і тому майже не мають шансу розірвати коло насильства”

За даними Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА”, кожна третя наркозалежна вважає себе жертвою насильства. Такі дані були до війни. Наразі актуальна статистика відсутня через військову агресію рф та технічну неможливість провести таке дослідження. 

Окрім протидії насильству дискусії на форумі тривали щодо покращення медичної допомоги для наркозалежних жінок, зокрема ліків АРТ/ЗПТ, ведення вагітності (затвердження Центром громадського здоров’я протоколу для ЖЖН), взаємодії з  поліцією, переадресації жінок із партнерських організацій до спеціалісток ВОЖН “ВОНА” тощо. 

Крім того, гостро стоїть питання з шелтерами та притулками, куди у більшості випадків не поселяють наркозалежних жінок (ЖЖН-ВПО). 

“Таким чином наші жінки знову залишаються один на один зі своїми проблемами, та практично не маючи шансу їх вирішити – і знову повертаються до вживання наркотичних речовин”, – окреслили проблему Тетяна Лебедь.  

Завершився V Національний форум жінок, які живуть із наркозалежністю “Стійкість ЖЖН-спільноти під час війни та нові виклики” традиційною Резолюцією від представниць спільноти. Основний меседж цього року – адвокація рівного доступу до допомоги кожній наркозалежній жінці та протидія стигмі й дискримінації. 

Захід відбувся за підтримки Глобального фонду та МБФ “Альянс громадського здоров’я”. 

Про заходи та допомогу від ВОЖН ВОНА – можна дізнатися у регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/.

 Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».


20 Квітня

У Офісі президента повідомили про підготовку зустрічі Зеленського з Орбаном

19 Квітня

“Укрзалізниця” заявила про шалені збитки київської електрички

війська РФ націлились на Очеретине, удар ЗСУ по Луганську, що тепер із драмтеатром у Маріуполі

Ще щонайменше сім Patriot чи подібних систем ППО потрібні Україні для оборони – Зеленський

Росія розширює мовлення в окупації: як Україні «глушити» пропаганду?

Всеосяжний, справедливий і стійкий мир для України та всього світу має ґрунтуватися лише на Статуті ООН – Олександр Левченко

«Ще один приклад повної зневаги до людського життя» – в ООН відреагували на удар РФ по Дніпру

Туск закликав польських фермерів відмовитися від блокування кордону з Україною

СБУ затримала помічника Шуфрича: він фінансував росгвардію в Криму

Трамп заявив, що виживання України важливе для США

Танці на могилах військових у Києві? Через поховання героїв на Лісовому кладовищі здійнявся гучний скандал: всі подробиці

«Я оптиміст» – віцепрезидент США за президентства Трампа про майбутнє голосування в Конгресі щодо допомоги Україні

Як зробити шкіру гладкою та ніжною: поради як вирівняти текстуру

ТОП-6 ресторанів з чудовим видом на Київ

«Ви можете нам у книжках понаписувати «Слава Росії». Що відомо про конфлікт із переселенцями в Тернополі

НАТО працює над можливістю передати Україні більше ППО, не лише Patriot – Столтенберґ

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ