Актуально Думка Новини Політика У світі

Сучасна глобальна безпекова ситуація – не час для зволікання – Олександр Левченко

Сучасна глобальна безпекова ситуація – не час для зволікання – Олександр Левченко

Олександр Левченко, історик, дипломат, посол України в Хорватії та БіГ (2010-2017 рр.):

В ніч на 13 грудня Росія вчергове атакувала українців балістичними ракетами і дронами. Ворог цілеспрямовано тероризує українську столицю. Українські сили протиповітряної оборони збили всі повітряні цілі. На жаль, внаслідок падіння уламків постраждало 53 особи. Росія вже вдруге за два дні поспіль атакує столицю України. Цього разу 10 балістичних ракет атакували Київ. Спрацювавши на відмінно, цієї ночі сили ППО та ПРО врятували сотні мирних життів. Однак, на жаль, не вдалося уникнути збитків від падіння уламків. Проте, заподіяна шкода значно менша, ніж якщо б ракети досягли заданих ворогом цілей. Незважаючи на блискучі успіхи ППО, Україна не може почуватися безпечною. Росія постійно збільшує потужність атак, тому Києву критично необхідно якнайшвидше нарощувати спроможності ППО та ПРО. Сучасних зенітно-ракетних комплексів ніколи не може бути достатньо, тому українські збройні сили розраховують на допомогу партнерів у озброєнні додатковими системами ще взимку.

11-12 грудня президент Володимир Зеленський перебував з робочим візитом у США. Президент України прибув до США, щоб особисто обговорити з американським політичним і військовим керівництвом ситуацію в Україні та подальшу підтримку США української боротьби з російським агресором. Відбулися переговори української делегації з президентом США Д.Байденом, міністром оборони Остіним, а також керівниками провідних підприємств військово-промислового комплексу США. Пролунали виступи президента України перед сенаторами та конгресменами. Україна розраховує, що аргументи, які представив американським партнерам президент В.Зеленський, будуть враховано при прийнятті позитивного рішення щодо продовження допомоги Україні у сумі 61,4 мільярди доларів. Сучасна глобальна безпекова ситуація – не час для зволікання. Вашингтон здатен затвердити новий пакет допомоги Україні та продемонструвати, що безперспективною є не оборона України, а російська агресія. Україна довела свою стійкість і волю навіть у найскладніших обставинах, тому українці прагнуть не просто вистояти, а перемогти.

14-15 грудня у Брюсселі відбудеться саміт Європейської ради. Саміт вирішуватиме питання щодо доцільності початку переговорів про вступ України в ЄС. Київ покладає великі надії на позитивне рішення, адже для цього докладено чимало зусиль. На саміті у Брюсселі країни-члени ЄС вирішуватимуть подальшу долю євроінтеграційного процесу для України. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що на саміті будуть розглянуті 4 основних питання: відкриття переговорів щодо вступу до ЄС; затвердження Ukraine Facility, що забезпечуватиме макрофінансову стабільність в Україні; продовження фінансування для Європейського фонду миру, щоб ЄС міг надавати Україні летальну й нелетальну допомогу; схвалення 12-го пакета антиросійських санкцій. Основним противником євроінтеграції України вже традиційно є прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Проте, лідери угорських громад України просять В.Орбана підтримати переговори про вступ в ЄС. Так, 11 грудня лідери угорських громад України звернулися до голови Європейської Ради Шарля Мішеля та прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з проханням підтримати початок переговорів про вступ України в ЄС. Підписанти звернення – лідери угорських національних громад Закарпаття – авторитетні представники угорської меншини в Україні. Вони представляють позицію всієї угорської громади України. Українські угорці позитивно оцінили реформи законодавства у сфері захисту прав національних меншин України, які фактично позбавили Будапешт одного з ключових аргументів на користь блокування Угорщиною початку переговорів про вступ України до ЄС. Угорська громада Закарпаття закликала офіційний Будапешт не гальмувати євроінтеграцію України під надуманим приводом захисту їхніх прав. Адже приєднання України до ЄС – інтерес усіх громадян України, в тому числі й представників угорської громади. Спілка словаків Закарпаття також закликала президента Євроради Шарля Мішеля та прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо на майбутньому саміті ЄС підтримати рішення про відкриття з Україною переговорів про вступ до Євросоюзу. 

Вступ України до Євросоюзу є важливим для усіх країн ЄС. Це рішення продемонструє консолідацію всередині ЄС на фоні сплеску російської пропаганди та активізації ультраправих популістів, які нерідко працюють в одній зв’язці.


10 Травня

В Україні є спостерігачі та інженери НАТО – Туск

По Києву та області оголосили несприятливий прогноз: до чого готуватися

Україна «активно готує» на червень затвердження переговорної рамки щодо вступу до ЄС

9 Травня

У Києві виявили ризикований багатомільйонний тендер: подробиці

Зеленський припускає, що Росія намагатиметься зірвати Саміт миру

Арсеній Яценюк: Потрібно конфіскувати всі 300 млрд доларів активів Росії й передати їх Україні

Під вигуки «терористи» посол Росії в Польщі поклав квіти до пам’ятника радянським військовим (фото)

Сі Цзіньпін після Сербії відвідує Угорщину

У Київській області проводять рейди та моніторять ситуацію за допомогою БПЛА: причини

“В умовах інтенсивних бойових дій ми працюємо як військове “Глово” – командир підрозділу ударних безпілотників “Mad Hawks”

Рада звільнила з посади віцепрем’єра Кубракова. Він заявив, що з ним це рішення не обговорювали

Косово продовжить підтримувати Україну попри невизнання його незалежності Києвом – голова МЗС

Літня жінка заблукала в Києві: що з нею сталося (ФОТО)

У США ініціювали відставку Джонсона за підтримку України. Палата представників проголосувала проти

8 Травня

Стало відомо, що відбувається на українсько-білоруському кордоні (ВІДЕО)

Посли ЄС схвалили надсилання доходів від активів РФ на потреби України

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ