Країна Новини Події Політика У фокусі

Генпрокурор Костін не відсторонив Вербицького, але перерозподілив його обов’язки на інших заступників

Генпрокурор Костін не відсторонив Вербицького, але перерозподілив його обов’язки на інших заступників

Генеральний прокурор України Андрій Костін 21 червня своїм наказом тимчасово поклав виконання обовʼязків свого заступника Дмитра Вербицького – на інших заступників керівника ОГП. Документ опублікований на офіційному сайті прокуратури.

«Наказом генерального прокурора «Про тимчасове покладення обовʼязків заступника генерального прокурора» від 21.06.2024 обов’язки Дмитра Вербицького покладено на інших заступників», – йдеться в повідомленні Офісу генпрокурора.

Напередодні, в ефірі національного телемарафону, Костін повідомив, що на час проведення службового розслідування не може відсторонити Вербицького від виконання обов’язків, бо це «не передбачено законом». Генпрокурор також зазначив, що підписав наказ про «проведення службового розслідування щодо цих фактів (наведених у журналістському розслідуванні – ред.), яке наразі триває».

20 червня в інтерв’ю виданню «Українські новини» Дмитро Вербицький повідомив, що звернувся до генпрокурора з проханням перерозподілити усі його обов’язки між іншими заступниками на час проведення службового розслідування.

Розслідування «Схем» (Радіо Свобода) про купівлю його дівчиною Христиною Ільницькою елітного майна вартістю 52 мільйони гривень у період їхніх стосунків за відсутності достатніх офіційних доходів Вербицький прокоментував так: «У неї були і яхти, і квартири, і машини, і земельні ділянки. До знайомства зі мною вона їздила на «Мерседесі», змінила його на Porsche. На тій стадії відносин, я не мав права і не міг питати в неї про її майно, як вона живе і давати їй якісь поради купляти чи не купляти те чи інше майно», – розповів Вербицький в інтерв’ю.

Вербицький підтвердив, що перебуває в стосунках із Христиною Ільницькою щонайменше пів року, після офіційного розлучення.

Щодо у 24 рази заниженої, порівняно з ринковою, вартості будинку в котеджному містечку «Коник», який придбала Ільницька по сусідству з таунхаусом, де мешкає сам Вербицький, заступник генпрокурора лише відповів, що «це домовленості між продавцем і покупцем», але про обставини купівлі цього будинку йому «невідомо». У матеріалі «Схем» йшлося про те, що в день угоди з купівлі цього будинку Ільницька і Вербицький були разом – це зафіксували камери «Безпечного міста».

Національне антикорупційне бюро України розпочало кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького – про це Радіо Свобода повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«Факти, оприлюднені в програмі журналістських розслідувань «Схеми» (Радіо Свобода) щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора є предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому детективами Національного антикорупційного бюро України 13.05.2024 за ознаками злочину, передбаченого ст. 368-5 КК України», – йдеться у відповіді САП на запит журналістів.

Досудове розслідування здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України.

Покарання за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Детективи зареєстрували кримінальне провадження 13 травня – через тиждень після виходу першого матеріалу «Схем» (Радіо Свобода), в якому йшлося про те, що Дмитро Вербицький оселився в таунхаусі у котеджному містечку «Коник» у Києві, який придбав його племінник за довіреністю для одеського бізнесмена в шість разів дешевше від ринкової вартості.

У другому розслідуванні «Схеми» розповіли про дівчину Вербицького Христину Ільницьку, яка у 2024 році стала власницею нового Porsche і 3-поверхового котеджу в тому ж «Конику», загальна вартість яких складає щонайменше 52 мільйони гривень – хоча її сукупний дохід, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше ніж 360 тисяч гривень.

Тоді у коментарі «Схемам» заступник генпрокурора Дмитро Вербицький заявив, що не допомагав Ільницькій фінансово, при цьому не спростував, що перебуває з нею у стосунках, але зазначив, що вони не носять сімейного характеру.

Сама Ільницька теж не спростувала, що перебуває із ним у стосунках, додавши, що «на даному етапі» вони не мають сімейного характеру. Своє майно, куплене у 2024 році на загальну суму більше ніж 50 мільйонів гривень, вона пояснила зокрема тим, що колись мала «яхтовий бізнес» зі своїм неназваним колишнім хлопцем, від якого нібито отримала у спадок за заповітом чимало активів. «Схемам» вдалося встановити ім’я цього підприємця. У коментарі журналістам його вдова заявила, що ще до смерті він скасував свій заповіт на Ільницьку, і він не набрав чинності. Це підтверджують і записи в реєстрах.

Дмитро Вербицький став заступником генерального прокурора Андрія Костіна у вересні 2022 року. До цього працював в органах прокуратури Івано-Франківської, Одеської і Миколаївської областей. З 2020 і до 2022-го року, до моменту призначення на посаду в ОГП, був заступником керівника Одеської обласної прокуратури.


30 Червня

Ухилення від мобілізації у Києві: скільки коштувало оформлення відстрочки для військовозобов’язаних

США не бачать Україну в НАТО сьогодні – Зеленський

Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію, яка визнала дії Росії геноцидом українців – ВР

Сі Цзіньпін здійснить візити до Казахстану і Таджикистану – МЗС Китаю

Чоловік на Київщині вбив доньку і намагався вбити сина: як покарали зловмисника

«Неформали» в СРСР і Радіо Свобода. Спогади дисидента Артура Фредекінда

У Франції відбуваються дострокові парламентські вибори

Спосіб життя за методом 2-2-2: ви схуднете, шкіра стане чистішою, а рівень енергії — вищим

з російського полону повернули ще десятьох українців, серед них – Наріман Джелял

На харчування школярів в одному з районів Києва витратять майже 14 мільйонів гривень: перелік шкіл

Обмін полоненими: розхитування теми бранців- інформаційна операція Кремля

Зеленський після удару Росії по Дніпру анонсував «нові рішення» для захисту людей

29 Червня

Відключення світла на Київщині призвело до трагедії: подробиці

За час повномасштабного вторгнення Україна звільнила з полону 3 310 людей – Зеленський

Президент підписав закон про перезавантаження Бюро економічної безпеки

МВФ схвалив надання Україні 2,2 млрд доларів – їх спрямують на бюджетну підтримку

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ