Прогноз валютного ринку на червень: долар і євро в фокусі

У червні 2025 року валютний ринок в Україні, найімовірніше, перебуватиме під впливом кількох ключових чинників, які визначать коливання курсів. Експерти прогнозують, що долар буде торгуватися в межах 41,6–42 грн, а євро — в діапазоні 45,5–47 грн.
Про це розповідає NewsWeek
Вплив політики Нацбанку на валютний курс
Тарас Лєсовий, директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності “Глобус Банку”, зазначає, що політика Національного банку України (НБУ) є одним із основних чинників. НБУ продовжує тримати курс у рамках керованої гнучкості, що дозволяє уникати різких коливань і підтримувати контроль над ринком завдяки валютним інтервенціям. Зі зниженням інфляційного тиску гривня може отримати певну підтримку.
Крім того, важливу роль відіграє стан внутрішньої економіки. Агросектор, промисловість та інші галузі, що формують валовий внутрішній продукт (ВВП), перебувають в активній фазі розвитку, що також вплине на курс.
“Зміни у форматі співпраці з ЄС після завершення дії “економічного безвізу” можуть вплинути на експортну динаміку. На старті можливе певне зниження обсягів продажів за кордон, але для металургії зроблено виняток — тут преференції збережені. Утім, резерви валют у країни достатні — $46,7 млрд за підсумками квітня — тож навіть у разі короткострокових коливань серйозного тиску не буде”, – вважає банкір.
Зовнішні чинники та міжнародна фінансова підтримка
Водночас, на думку Лєсового, ситуація з можливими обмеженнями експорту, зокрема так званою “зерновою блокадою” на кордоні з Польщею, може також вплинути на валютний ринок. Хоча сама ситуація навряд чи критично позначиться на експортних можливостях України, важливо врахувати, що будь-які обмеження можуть зменшити обсяги валютних надходжень.
Щодо міжнародної фінансової підтримки, цьогоріч Україна сподівається на понад $55 млрд допомоги, з яких $38+ млрд мають піти на покриття дефіциту бюджету. Цей обсяг ресурсів дозволяє зберігати баланс і уникнути суттєвого ослаблення гривні.
Прогнози щодо курсових орієнтирів на червень свідчать, що долар залишиться в межах 41,6–42 грн, а євро — 45,5–47 грн. З огляду на те, що середньорічний курс у бюджеті закладений на рівні 45 грн/дол., поточне зростання виглядає цілком прогнозованим. Початкова планка на 2025 рік — 42,02 грн/дол. — може стати реальністю незабаром.
Лєсовий також вказує, що курс євро більше визначатиметься світовими тенденціями, а не внутрішніми чинниками. Ситуація на валютному ринку ускладнюється торговельними суперечками між США та ЄС, що може вплинути на поведінку інвесторів.
“Наразі чітко прогнозувати поведінку цих валют складно — торговельні суперечки між США та ЄС залишаються відкритими. Інвестори, які втекли від долара до євро, не поспішають повертатися. Разом з тим, враховуючи всі можливі економічні перипетії, курс 1 євро дорівнюватиме 1,05-1,15 дол. Нижня планка можлива за умов нормалізації торговельних відносин”, – сказав банкір.