NASA відправило екіпаж для повернення астронавтів з МКС

NASA разом із компанією SpaceX здійснили вдалий запуск ракети Falcon 9, яка відправила новий екіпаж до Міжнародної космічної станції (МКС). Ця місія носить особливе значення, оскільки вона забезпечить повернення американських астронавтів Бутча Вілмора і Суні Вільямс, які перебувають на станції вже дев’ять місяців.
Про це розповідає NewsWeek
Як повідомляє Reuters, запуск ракети відбувся о 19:03 за східним часом (01:03 за Київом) з Космічного центру ім. Кеннеді у Флориді. В новий екіпаж Crew-10 увійшли чотири астронавти, які замінять Вілмора і Вільямс — ветерани NASA та відставні льотчики-випробувачі ВМС США.
Склад нового екіпажу
До складу Crew-10 належать астронавти NASA: командир Енн Макклейн та Ніколь Айєрс, а також космонавт російського «Роскосмосу» Кирило Пєсков і астронавт Японського агентства аерокосмічних досліджень Такуя Онісі.
Після прибуття Crew-10 на станцію, очікується повернення екіпажу Crew-9 на Землю, до складу якого входять астронавти NASA Нік Гейг, Бутч Вілмор, Суні Вільямс та космонавт «Роскосмосу» Олександр Горбунов. Їхнє повернення заплановане на 19 березня, якщо це дозволять погодні умови.
Тиск з боку керівництва
Зазначається, що вимоги Дональда Трампа та Ілона Маска щодо більш раннього повернення Вілмора і Вільямс були незвичним втручанням у роботу NASA, що призупинило стандартний процес підготовки та забезпечення безпеки місії. Керівник програми комерційних польотів NASA Стів Стіч підкреслив, що підготовка до цієї місії стала «незвичним процесом у багатьох відношеннях».
Кен Бауерсокс, керівник космічних операцій NASA, зазначив: «Ми не такі спритні, як вони, але ми добре працюємо разом».
Астронавти Суні Вільямс і Бутч Вілмор, які повинні повернутися на Землю на кораблі «Крю Дрегон», прибули на МКС у червні 2024 року на американському кораблі «Старлайнер» компанії Boeing. Спочатку їхнє перебування на станції планувалося всього на тиждень, але через технічні проблеми з «Старлайнером» терміни їх повернення суттєво затягнулися.
Тривале перебування Вільямс у космосі дозволило їй встановити рекорд за кількістю виходів у відкритий космос серед жінок — 62 години і шість хвилин.