Нові ліміти на карткові перекази в Україні: важливі зміни з червня

З 1 червня в Україні вступають в силу нові ліміти на карткові перекази — з картки на картку. Без надання офіційного підтвердження доходу українці зможуть перераховувати до 100 тисяч гривень на місяць. У зв’язку з цими змінами, представники банківського сектору радять вжити ряд заходів, щоб уникнути незручностей.
Про це розповідає NewsWeek
Отримання документального підтвердження доходів
Ганна Довгальська, заступниця голови правління Глобус Банку, зазначила, що документальне підтвердження доходів може підвищити довіру банків до клієнтів, що, в свою чергу, дозволить фінансовим установам підвищити ліміти при необхідності. Для цього необхідно отримати:
- довідки ОК5 та ОК7 — індивідуальні відомості про застраховану особу;
- податкову декларацію;
- зарплатні відомості;
- підтвердження зарахувань від державних органів;
- підтверджені доходи членів сім’ї;
- документи, що підтверджують волонтерську діяльність або інші законні доходи.
Довгальська також рекомендує оптимізувати кількість банківських рахунків, зазначаючи, що не варто відкривати надмірну кількість рахунків, щоб уникнути застосування лімітів, а варто закривати непрацюючі.
Налаштування автоматичних платежів
Для запобігання можливим проблемам, важливо налаштувати автоматичні платежі через мобільні додатки та особисті кабінети. Серед рекомендованих операцій: оплата комунальних послуг та підписка на електронні послуги, зокрема онлайн-медіа. Також слід використовувати цифрові інструменти оплати, такі як Дія та електронний кабінет платника податків.
“Завчасна підготовка необхідної документації стане запорукою комфортного використання банківських послуг в нових умовах” — зазначила Довгальська.
У той же час, з 1 лютого 2025 року в Україні запроваджується новий ліміт на карткові перекази в розмірі 150 тисяч гривень на місяць. Але українці намагаються обійти ці обмеження, відкриваючи рахунки в різних банках і користуючись переказами на IBAN. З початку лютого спостерігалося зниження кількості карткових переказів на 12%, а їхній обсяг скоротився на 18%. Проте ближче до середини місяця ситуація почала стабілізуватися.