Думка Новини Події Політика

Росія і сьогодні намагається використовувати голод як зброю – Олександр Левченко

Росія і сьогодні намагається використовувати голод як зброю – Олександр Левченко

Олександр Левченко, історик, дипломат, посол України в Хорватії та БіГ (2010-2017 рр.):

25 листопада в Україні вшановують День пам’яті жертв Голодомору. Голодомор 1932-1933 – це штучно організований сталінським режимом голод в Україні рівно 90 років тому, який є злочином геноциду українського народу. У День пам’яті жертв Голодомору-геноциду російський агресор випустив 75 дронів Shahed-136 іранського виробництва по енергетичним об’єктам українських міст. 71 з них було збито засобами ППО України. Тільки над Києвом було збито більше 40 дронів-камікадзе. Володимир Зеленський назвав це «свідомим терором. Саме в цей час керівництво Росії пишається тим, що може вбивати. Держава-терорист повинна програти і відповідати за скоєне», — зазначив Президент України. Сучасні злочини Росії щодо українців стали поштовхом для переосмислення світом явища голодомору. Протягом 2022-2023 років 17 держав, а також Європарламент і ПАРЄ засудили та визнали Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу, ухвалили рішення про вшанування памʼяті його жертв.

А тоді, 90 років тому, сталінський режим, який для Володимира Путіна є взірцем для наслідування, свідомо залишив Україну без зерна і продовольства. Воно було насильно відібрано від усіх домогосподарств і колгоспів, начебто з метою забезпечення потреб робітників Радянського Союзу. Україна традиційно була постачальником зерна та продовольства для багатьох держав Європи та світу, та цього разу кремлівські більшовики на чолі зі Сталіним вирішили жорстоко помститися за підтримку більшістю українського народу створеної в 1918 році держави Українська Народна Республіка, яка проіснувала до початку 1921 року. Тоді вона зникла внаслідок домовленостей польського уряду з радянською Росією. Вони поділили між собою Україну. Більша частина відійшла під управління Москви і саме в цій частині України було Сталіним організовано голод планетарного масштабу. Тоді тільки безпосередньо від голоду вмерло 4 мільйони українців та ще 3 мільйони загинули від багатьох хвороб внаслідок постійного голодування. Ще три мільйони українців вмерли від голоду на сусідніх з Україною територіях Росії. На традиційно багатій продовольством Кубані кількість українського населення сягала 60%, та після голодомору 1932-33 років їх вмерло майже мільйон і себе українцями вже стали визнавати тільки 20%. На Кубані паралельно були Москвою закриті всі українські школи і бібліотеки. Кубанські козаки, які в своїй більшості розмовляли українською мовою почали переходити на російську. Також загинули 2 мільйони українців, які компактно проживали на Дону, Центральному чорноземному регіоні Росії (частина Слобідської України), на Волзі та Ставропольському краї де вони становили 25-30% населення. Після голодомору все українське в цих регіонах Росії просто зникає. При чому в інших регіонах Росії голоду не було як і в сусідній Білорусі, чи частині України, що залишалася під польською окупацією. Завдяки своїй українофобській та людино ненависницькій політиці, червоний диктатор Сталін за два роки знищив 10 мільйонів українців в Україні та сусідній Росії. Схожі завдання зараз щодо українців ставить і диктатор Путін.

В Росії живе багато мільйонів українців, але в останні роки Кремлем зачинено усі школи з викладанням української мови та українські бібліотеки. Це небачений терор щодо всього українського на теренах великодержавної Росії. А тоді в 1932-33 роках страшною голодною смертю вмирали мільйони українських людей за примхою тодішнього нелюда – глави Кремля. Спочатку вмирали діти, потім старі, а потім і усі останні. Радянська держава, яка пропагувала себе країною народовладдя та захисницею трудового народу нічого не зробила, щоб якось спасти від смерті велику кількість власного населення. Через вісім років ці терени захопить гітлерівська Німеччина, а цих 10 мільйонів загиблих людей так не вистачало, щоб зупинити просування німецького Вермахту вглиб країни. Це тільки свідчення повного ідіотизму та цинізму Сталіна. Українцям знову прийшлося заплатити ще життями 10 мільйонів своїх людей, щоб розгромити Третій Рейх.

Росія і сьогодні намагається використовувати голод як зброю, грабуючи та знищуючи українські врожаї, блокуючи зерновий експорт України, від якого залежить продовольча безпека десятків мільйонів людей у світі. Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд прямо порівняла Путіна зі Сталіним, який організував Голодомор у 1932-33 роках, а міжнародна юридична компанія Global Rights Compliance збирає докази для Міжнародного кримінального суду про спроби Росії влаштувати голод у ХХІ ст. Російська пропаганда цинічно спекулює пам’яттю українців про Голодомор: влаштувала чергову кампанію дезінформації, розсилаючи від імені начебто “Міністерства аграрної політики України” заклики готувати страви з колорадських жуків та м’яса собак. Україна попри складні обставини, продовжує відповідально дбати про забезпечення продовольством багатьох країн світу. Положення про продовольчу безпеку включено до “формули миру” президента України. Саме в цей пам’ятний день 25 листопада ц.р. у Києві відбудеться 2-й міжнародний саміт з продовольчої безпеки “Зерно з України” 2.


14 Червня

Папа Римський проведе двосторонню зустріч із Зеленським на полях саміту G7 – пресслужба

Як укріпити нігті в домашніх умовах: секрети краси

«Економічне бронювання» від мобілізації: що пропонує новий законопроєкт

Держдепартамент не причетний до публікації «Текстів» – посольство США в Україні

Грошова допомога сім’ям загиблих військових: які виплати нараховують в Київській області

Україна готує підписання безпекових угод ще з 10 країнами – Зеленський

13 Червня

У Подільському районі утворився “водоспад”: столична влада пояснила причину

Президент повідомив про підписання безпекової угоди між Україною та Японією

як курорти окупованого півдня зустріли літо-2024

Перед самітом у Швейцарії Китай проштовхує свій мирний план – Reuters

Посла Вірменії в Білорусі викликали до Єревана

Вперше за 30 років: як столична влада пояснила затоплення вулиць

В Італії стартує саміт «Групи семи» (G7), сьогодні говоритимуть про Україну

Як зменшити розширені пори: 5 активів у косметиці, які допоможуть зробити шкіру гладкою

помічник держсекретаря США про стан української енергетики

Міноборони Канади повідомило про відправку до України бронемашин канадського виробництва

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ