Актуально Мнение Новости Страна Энергетика

Заместитель Оржеля сравнил инвесторов в возобновляемую энергетику с гангреной

Поделиться

Заместитель Оржеля сравнил инвесторов в возобновляемую энергетику с гангреной

Вчора в ході форуму Ukrainian Energy Forum заступник міністра енергетики та захисту довкілля Костянтин Чижик презентував чергову модель по урізанню “зелених” тарифів, передає NW.

Представлений варіант передбачає для сонячних електростанцій (СЕС), введених в експлуатацію після 2017 року, добровільну реструктуризацію “зеленого” тарифу у вигляді його зниження: на 15% – для станцій потужністю менше 10 МВт, на 20% – для СЕС потужністю від 10 до 50 МВт, на 25% – для СЕС потужністю понад 50 МВт. При цьому для кожної з категорій пропонується продовження терміну виплат на п’ять років. Зі свого боку для вітроелектростанцій (ВЕС) передбачено зниження тарифу на 10% також із продовженням терміну виплат на п’ять років.

Крім того, міністерство пропонує для інвесторів додаткову опцію у вигляді можливості добровільного зниження зеленого тарифу на 12,5% для СЕС і 5% для ВЕС без продовження терміну виплат.

Відповідаючи на запитання обурених такими пропозиціями інвесторів, Чижик порівняв їх проблеми з гангреною: “Коли пацієнт хворий, в нього, вибачте за таку аналогію, гангрена… Можна ампутувати ту частину, яка заражена. І пацієнт бути жити.”

На такі нові більш жорсткі умови добровільно не піде більшість учасників ринку, що призведе до ще більшого дефіциту Гарантованого Покупця. Тобто чим гірші умови пропонуються інвесторам, тим більшою стає проблема.

Новий варіант зниження “зелених” тарифів від Мінекоенерго за оцінками експертів не перекриє навіть і чверті від прогнозного дефіциту Гарантованого покупця у 17 млрд грн в 2020 році. Чим перекрити дефіцит, пан Чижик не повідомив, як і не презентував розрахунків міністерства.  Виходить, «ампутація ураженої гангреною частини» не ліквідує дефіцит Гарантованого покупця, як і не врятує «пацієнтів» – інвесторів – від дефолту.

Олексій Фелів, керуючий партнер Integrites  прокоментував презентовані пропозиції так: “Мені здається, що позиція міністерства іде в розріз з позицією Президента України, як і з позицією прем’єр-міністра України про залучення 50 млрд іноземних інвестицій. 50 млрд інвестицій ніколи не будуть залучені в українську економіку, якщо будуть адаптовані пропозиції, які сьогодні висловило міністерство“.

Нагадаємо, за даними Держенергоефективності за минулий 2019 рік у відновлювану енергетику України було проінвестовано рекордні 3,7 млрд євро. А тиждень тому прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Кабмін не буде перегляди “зелені” тарифи заднім числом.


  17 января

  Более полутора миллиона долларов: Украина первая в этом году выплатила свои взносы в ООН

  Британская модель засветила пышную грудь топлес

  ООС: зафиксирован один обстрел со стороны боевиков

  Скандал с иконой: Додик обвинил Кулебу в “некомпетентности и распространении лжи”

  Денисова заявила, что готова содействовать возвращению пленных с ОРДЛО и “без посредничества”

  Оля Полякова выставила горячие кадры в мини-бикини

  В МОН рассказали, когда школьники вернутся к полноформатному обучению

  Минсоцполитики говорит, что уже перечислило деньги на субсидии за январь

  В ЦИК заявили, что на Донбассе невозможно провести местные выборы в марте этого года

  Мировая киноиндустрия в результате пандемии потеряла 7 миллиардов долларов

  16 января

  Экс-канцлер Германии Шредер впервые раскритиковал Кремль и признал аннексию Крыма “нарушением права”

  Жена Монатика показала роскошную грудь в неглиже

  Peugeot и Fiat Chrysler объединились в один из крупнейших в мире автоконцернов

  В Крыму практически пересохло семь водохранилищ

  Украина отправила на экспорт уже 27,2 млн тонн зерновых

  Экс-сканцлер ФРГ Шредер: ни один российский президент не вернет Украине Крым

  БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ