Країна Новини Політика У світі У фокусі

Зеленський 17 жовтня в Брюсселі представить «план перемоги»

Зеленський 17 жовтня в Брюсселі представить «план перемоги»

Президент України Володимир Зеленський 17 жовтня представить свій «план перемоги» у Брюсселі після того, як офіційно оголосив його пункти напередодні у Верховній Раді.

Сьогодні Зеленський презентує план, який, за його словами, може покласти край війні «не пізніше ніж наступного року», на саміті лідерів Європейського союзу.

«Всі лідери Європи почують, як треба посилити наші позиції. Нам треба завершити цю війну справедливо», – сказав президент у зверненні 17 жовтня у дорозі до Брюсселя.

За словами Зеленського, в Брюсселі він також візьме участь у зустрічі Україна – НАТО на рівні міністрів оборони країн НАТО.

Читайте також: Мішель: Україна буде в центрі обговорень на засіданні Європейської ради

«Будуть також зустрічі у Європарламенті – і з президенткою Робертою Мецолою, і з головами політичних груп у Європарламенті. Буде зустріч із Марком Рютте, генсеком НАТО», – сказав Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський на засіданні Верховної Ради 16 жовтня представив пункти пропонованого ним «плану перемоги» України у війні з Росією. Він складається з п’яти публічних пунктів і кількох засекречених додатків. За словами президента, першим пунктом є запрошення України до НАТО.

Зеленський назвав метою України «змінити обставини так, щоб Росія була примушена до миру». На думку президента, якщо почати роботу за запропонованим планом, може «вдатися завершити війну не пізніше ніж наступного року».

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте, коментуючи «план перемоги», представлений Зеленським, сказав 16 жовтня, що не може наразі висловити повну підтримку, але план детально вивчатимуть, хоча назвав його «сильним сигналом».

Генсек НАТО припускає, що на певні аспекти плану будуть різні погляди. «Але це не означає, що ми не стоїмо твердо за Україну, щоб не дати можливість Путіну досягти мети», – додав Рютте.

Голова зовнішньополітичної служби Євросоюзу Жозеп Боррель, коментуючи пропозиції Володимира Зеленського, зазначив, що треба «надати Україні кращі й сильніші гарантії безпеки». «І, як я казав раніше, це не тому, що ми хороші друзі України, а тому, що безпека України є нашою безпекою», – зазначив Боррель.

У Кремлі, реагуючи на план, назвали його «ефемерним».

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що припинення війни можливе нібито лише за умови «усвідомлення київським режимом безперспективності його політики». При цьому представник Кремля сказав, що поки що не чув і не бачив виступ Зеленського в українському парламенті.


3 Листопада

Умєров повідомив про відкриття першого центру для реінтеграції звільнених полонених

дрони, якими Росія атакувала Україну в жовтні, містили 170 тисяч імпортних складових

2 Листопада

житель Нью-Джерсі визнав провину в контрабанді військових технологій до Росії

Мирослав Томек про переклад роману «Ворошиловград»

скільки коштує Кремлю окупація частини українських територій

Син Баканова з СБУ завершує зведення маєтку під Києвом на землі, купленій за втричі заниженою вартістю

США оголосили про новий пакет допомоги Україні на 425 млн доларів

8 речей, про які ви переживаєте сьогодні, але які не матимуть значення через рік

У Молдові люди масово отримали анонімні погрози напередодні виборів – премʼєр

Більше половини поляків вважають, що відносини між Україною та Польщею погіршилися – опитування

«Треба, щоб слова співпадали з діями» – Зеленський розкритикував партнерів за відсутність відповіді на залучення Росією військ КНДР

1 Листопада

Відповіддю на безпрецедентну агресію має бути безпрецедентна підтримка – італійський дипломат

У сучасному вигляді Євросоюз існує з 1 листопада 1993 року – Олександр Левченко

Дружина ув’язненого Росією Єсипенка виступила на конференції щодо Формули миру в Монреалі

«Розписи оживають». Інтерв’ю з митцем та співрежисером «Порцелянової війни» Славою Леонтьєвим

Обережно! Російські спецслужби виманюють у родин полонених чутливу інформацію

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ