Країна Новини У фокусі

Зеленський про делегацію РФ на переговорах у Стамбулі: Це руйнує сенс дипломатії

Зеленський про делегацію РФ на переговорах у Стамбулі: Це руйнує сенс дипломатії

Президент України Володимир Зеленський висловив свою думку щодо рівня та складу делегації росії на переговорах у Стамбулі, зазначивши, що це свідчить про відсутність повноважень ухвалювати рішення. Ці коментарі були зроблені 16 травня під час саміту Європейської політичної спільноти в албанській столиці Тирані.

Про це розповідає NewsWeek

Зеленський підкреслив:

«Українська делегація має мандат ухвалювати рішення. Як ми бачили вчора, росія відправила майже тих самих людей, що й у 2022 році. Вони показують, що росія не змінила свого основного підходу. Вони роблять багато заяв, багато погроз, але нічого не вирішують. Вони роблять усе можливе, щоб перетворити цю стамбульську зустріч на постановочний порожній процес, як колись у 2022 році. Це не ми чи західні лідери зривають переговори… це росіяни, які відправляють на переговори порожні голови. І саме це руйнує сенс дипломатії».

На думку президента, якщо представники росії не зможуть погодитися на припинення вогню, це підтвердить, що Володимир Путін продовжує підривати дипломатичні зусилля. Зеленський також наголосив на необхідності сильної реакції у разі відсутності угоди про припинення вогню, включно із запровадженням санкцій проти російського енергетичного сектору та посиленням тиску на банки до досягнення реального прогресу.

16 травня у Стамбулі розпочалася зустріч української та російської делегацій. Перед цим відбулися тристоронні переговори між делегаціями України, США та Туреччини. Голова російської делегації Володимир Мединський заявив, що представники росії чекатимуть на українську сторону з 10 ранку 16 травня.

Напередодні президент Зеленський затвердив склад української делегації для прямих переговорів із російськими представниками. До неї увійшли 12 посадовців на чолі з міністром оборони України Рустемом Умєровим.


20 Червня

У Тулі безпілотники атакували оборонне підприємство імені Шипунова

STASYA представила новий трек “Мало” — пісню про любов, якій усе по плечу

Виявлено аномалії в авторозподілі справ Портнова у Печерському суді Києва

Україна планує імпортувати понад 4,6 млрд кубометрів газу до кінця року

У Львові судять директора фонду за шахрайство з коштами для військових на 1,3 млн грн

В Україні сформовано нове угруповання Сил безпілотних систем ЗСУ для ефективного управління

Китай став найважливішим союзником російської воєнної машини – аналіз

В Україні огірки подорожчали на 13% через скорочення пропозиції

Україна розширила санкції: до списку додано шість компаній з Китаю

У США вперше схвалили інʼєкційний препарат для профілактики ВІЛ Yeztugo

В Україні з 1 липня 2025 року змінюються правила проходження техогляду авто

Латвія заборонила громадянам рф та білорусі купувати нерухомість

У Женеві відбудуться перемовини Ірану з Великою Британією, Францією та Німеччиною щодо ядерної програми

Дмитро Добкін: Ми будемо і надалі розбудовувати бізнес в Україні. Я не повернусь в політику

росія відмовляється від перемирʼя з Україною через «стратегічну перевагу»

На Львівщині затримали посадовця судової охорони за хабар у 4 тисячі доларів

БІЛЬШЕ НОВИН