Думка Події Політика Публікації У світі

Московського тирана чекатиме міжнародний суд за скоєні на території України злочини проти людства та людяності – Олександр Левченко

Московського тирана чекатиме міжнародний суд за скоєні на території України злочини проти людства та людяності – Олександр Левченко

Олександр Левченко, історик, дипломат, посол України в Хорватії та БіГ (2010-2017 рр.):

Україна бореться за визволення усіх своїх тимчасово окупованих територій і відновлення територіальної цілісності у межах міжнародно визнаних кордонів. Ми бачимо, що чинять окупанти і через які випробування доводиться проходити нашим громадянам, які перебувають під російським гнітом. Українська держава докладає всіх зусиль, щоб якнайшвидше їм допомогти. Насильницька паспортизація українців, яку проводить російська окупаційна адміністрація, – незаконна та нікчемна, адже РФ не може позбавити українців громадянства. Окупанти залякують мешканців тимчасово окупованих територій помстою української влади у разі її повернення. Однак людям, які не стали на шлях колаборації, немає чого боятися. Заслужене покарання чекає лише на пристосуванців, які приєдналися до окупаційної адміністрації та відкрито сприяють зміцненню окупаційного режиму.

Перемога під Авдіївкою на українському Донбасі дуже потрібна Кремлю для створення сприятливого політичного фону під час візиту Путіна в Пекін 17-18 жовтня. Однак Сили оборони України зірвали цей план російського керівництва. Авдіївський виступ – один з найпотужніших укріплених районів ЗСУ, його облаштовували з 2015 року. Усі попередні спроби Росії захопити позицію також були невдалими. Російське командування не цінує життя підлеглих і кидає війська на загибель. За тиждень боїв під Авдіївкою загинуло орієнтовно 5 тисяч окупантів виведено з ладу щонайменше 118 одиниць військової техніки. Наразі ситуація під Авдіївкою складна, але контрольована українським командуванням. Попри величезні зусилля та задіяні ресурси ворогу не вдалося досягти успіху. Російські атаки на Авдіївку не завадять планомірному контрнаступу Сил оборони України. 17 жовтня Сили оборони України атакували ворожі аеродроми у тимчасово окупованих Бердянську та Луганську ракетами американського виробництва ATACMS. Після тривалих дипломатичних зусиль Україна отримала від США ракети ATACMS радіусом дії 165 кілометрів, що свідчить про посилення допомоги союзників. Вже перше бойове застосування ATACMS Силами оборони продемонструвало вражаючу ефективність цієї зброї: знищено бойові вертольоти, спецтехніку, пускову установку ППО, склад боєприпасів, живу силу противника. Тепер за допомогою ATACMS можна здійснювати високоточне ураження й інших цілей в глибині оборони противника. Російський агресор не має ефективних засобів прикриття від ударів цього типу озброєння. Україна застосовує високоточну західну зброю виключно по військових цілях противника, розташованих на тимчасово окупованих територіях України. В Україні західна зброя у надійних і вправних руках. Сучасні далекобійні ракети здатні змінити хід бойових дій та наблизити перемогу України.

У рамках третього міжнародного форуму “Один пояс – один шлях” 17-18 жовтня Китай відвідав президент РФ В.Путін. Через ордер на арешт Міжнародного кримінального суду Путін став “нев’їзним” до більшості країн світу. Тому він їздить лише туди, куди його поки ще запрошують. Візит Путіна до КНР не має державного характеру, а відбувається у рамках багатостороннього формату як керівника однієї з багатьох національних делегацій. Під керівництвом Путіна Росія щодня поглиблює свою міжнародну ізоляцію, слабне, стає вразливішою. Тому сьогодні намагається стати якщо не союзником, то хоча б васалом КНР. Розпочавши повномасштабну війну з Україною, РФ загнала себе у пастку, а її поведінка стає дедалі імпульсивнішою і небезпечнішою. Такі рішення як розміщення ядерної зброї в Білорусі суперечать інтересам Китаю. Не РФ, а КНР буде вирішувати про рівень і обсяги російсько-китайських відносин. Пекін сповна користується дешевими енергоресурсами, які РФ вже не може реалізовувати на Заході, однак не поспішає йти на зустріч очікуванням Москви.

Парламентська асамблея Ради Європи визнала Голодомор 1932–1933 рр. геноцидом українського народу. Рішення ПАРЄ – це давно очікуваний Україною крок заради історичної справедливості та вшанування пам’яті мільйонів жертв тоталітарного режиму. ПАРЄ фактично змінила свою позицію, сформульовану в резолюції 28 квітня 2010 року, де Голодомор було названо злочином проти людяності, але не геноцидом. Протягом 2022-2023 років вже більш ніж півтора десятка країн світу, а також Європейський парламент визнали Голодомор геноцидом. Це свідчить про переосмислення цього злочину в контексті сучасної повномасштабної агресії РФ проти України. Заперечення геноциду – це шлях до його повторення. В 1932-33 роках на території радянської України від голоду померло майже 7 мільйонів громадян. Це один з найбільших голодів в історії людства, влаштований більшовиками на самих родючих в Європі сільськогосподарських землях. Москва до цих пір не визнала і не засудила відповідальності сталінського режиму за Голодомор. Адже радянський диктатор Сталін для російського диктатора Путіна політичний кумир та авторитет, тож і тепер Кремль намагається вчинити новий геноцид проти українського народу. Але сьогоднішнього московського тирана чекатиме міжнародний суд за скоєні на території України злочини проти людства та людяності.


27 Квітня

в Держдепартаменті передбачають «швидкі зміни» на фронті

Уряд Данії погодив додаткові 590 мільйонів євро військової допомоги Україні у 2024 році

Де зустрітися з друзями: ТОП-5 барів Києва з найсмачнішими коктейлями

«Українець свідомого вибору». Що зробило Казимира Малевича творцем сучасного мистецтва?

Уряд збільшив суму мікрогрантів для Харкова – Шмигаль

Остін оголосив про виділення США 6 мільярдів доларів безпекової допомоги Україні

Іспанія надасть Україні ракети для Patriot та готує до відправки танки Leopard – Міноборони

26 Квітня

У Польщі і Румунії проросійські сили готують антиукраїнські провокації: що відомо

У Києві висадять спеціальні рослини та траву, яку не потрібно буде косити

Законодавство України не має інструментів для примусового повернення чоловіків з-за кордону – Фріс

з якою метою і як це може вплинути на війну Росії проти України

Міноборони Естонії заявляє про передачу Україні двох патрульних катерів

Міністра Сольського звільнили з-під варти – Мінагропрод

Майже 30 ударів ножем: на Київщині чоловік напав на знайомого

21-е засідання «Рамштайну» відбудеться 26 квітня

ВАКС вирішив взяти Сольського під варту з можливістю внесення застави

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ