Політика

Орбан заявив про відсутність підтримки репараційної позики для України серед ЄС

Орбан заявив про відсутність підтримки репараційної позики для України серед ЄС

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час прибуття на саміт Європейського Союзу у Брюсселі висловив думку, що ідея репараційної позики для України, яка базується на використанні заморожених російських активів, наразі не знаходить належної підтримки серед країн-членів ЄС.

Про це розповідає NewsWeek

Позиція Угорщини щодо спільних фінансових зобов’язань

«Я думаю, це очевидно: це глухий кут, усе завершено. За цим немає достатнього рівня підтримки на високому рівні», – сказав Орбан, спілкуючись із журналістами у Брюсселі.

За словами Орбана, серед держав ЄС сформувалася достатня кількість противників цієї ініціативи, що дало можливість утворити блокувальну меншість. Він підкреслив, що після зустрічі з лідерами інших країн переконався у відсутності перспектив для схвалення цього фінансового механізму.

Прем’єр-міністр Угорщини також нагадав про позицію Будапешта, згідно з якою Угорщина не погоджується на жодні спільні фінансові гарантії чи зобов’язання без відповідного схвалення з боку парламенту. Орбан зазначив, що в угорській конституції закріплено норму, яка дозволяє уряду брати на себе фінансові зобов’язання лише за погодженням парламенту. При цьому він висловив сумнів у можливості отримати таку згоду.

Дискусія навколо репараційної позики та переговори в ЄС

Угорський прем’єр розкритикував саму ідею фінансування України за рахунок заморожених російських активів, вважаючи це невірним кроком для Європейського Союзу. На його думку, подібна ініціатива може означати пряме втягування ЄС у збройний конфлікт між росією та Україною.

Висловлювання Орбана прозвучали на тлі активних дискусій між країнами Євросоюзу щодо пошуку механізму фінансування для підтримки України у 2026–2027 роках. 18 грудня лідери усіх 27 держав-членів мають зібратися на саміт у Брюсселі, де планується розглянути це питання.

За інформацією, яка міститься у проєкті документу саміту, в новій редакції висновків з’явився окремий розгорнутий пункт щодо запуску репараційної позики для України на базі заморожених російських активів. Проте він залишається неузгодженим та потребує схвалення лідерів країн ЄС під час саміту.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що лідери ЄС налаштовані знайти рішення щодо фінансування України на наступні два роки. Однак європейські дипломати визнають, що переговори залишаються складними і остаточна домовленість не є гарантованою.

Розглядається механізм репараційної позики для України обсягом до 90 мільярдів євро на найближчі два роки, що має здійснюватися за рахунок доходів і залишків заморожених російських активів. Загальна сума таких активів у Європі оцінюється приблизно у 210 мільярдів євро.


15 Березня

Україна випробує систему SAMP/T проти балістичних ракет цього року

Зеленський готовий ініціювати мобілізацію депутатів

Зеленський запропонував депутатам або працювати в Раді, або йти на фронт

У Куп’янському районі дрон поцілив у “швидку” — загинули двоє медиків

Сили оборони знешкодили 90 із 97 ворожих безпілотників

Рішення США про російську нафту ставить під загрозу європейську безпеку

Black Strat Девіда Гілмора продали за рекордні $14,6 млн

Зеленський: послаблення нафтових санкцій США може принести росії 10 млрд доларів

Синоптики попередили про сильні пориви вітру 15 березня

Український слід у замаху на царя: чому Кибальчич і Перовська заслуговують звання Герой України

14 Березня

Роберт Де Ніро підтримав українців і сказав «Слава Україні»

Євросоюз продовжив персональні санкції проти росії до вересня

Трамп відхилив ініціативи щодо перемир’я з Іраном

Нетаньягу хоче обговорити з Зеленським перехоплення іранських дронів

Україна передала 31 країні матеріали про наслідки атаки на нафтопровід «Дружба»

Apple готує iOS 27 з новою Siri, ШІ та підтримкою iPhone Fold

БІЛЬШЕ НОВИН