Трамп продовжив санкції проти росії через війну в Україні
Президент США Дональд Трамп підписав документ про продовження національного надзвичайного стану, запровадженого у зв’язку з діями росії проти України, ще на один рік. Рішення зберігає чинність санкційного режиму, який було запроваджено після окупації Криму та впроваджено додаткові обмеження у відповідь на наступні агресивні кроки кремля.
Про це розповідає NewsWeek
Зміст рішення та строки оприлюднення
У документі вказано, що він буде оприлюднений 20 лютого 2026 року та переданий до Конгресу. Текст наголошує, що дії та політика російської федерації, зокрема анексія Криму та застосування сили на території України, підривають демократичні процеси й інституції в Україні, створюють загрозу її миру, безпеці, стабільності, суверенітету й територіальній цілісності та сприяють незаконному привласненню українських активів.
Історія санкцій і підстави для продовження
У документі зазначено, що США з 2014 року вжили низку заходів у відповідь на дії росії, серед яких — введення економічних і персональних санкцій. Розширення обмежень у лютому 2022 року було пов’язане з визнанням росією так званих Донецької та Луганської народних республік, що, як наголошується, суперечить зобов’язанням за Мінськими угодами та становить загрозу національній безпеці й зовнішній політиці США.
Документ підкреслює, що ці дії продовжують становити “незвичайну й надзвичайну загрозу” для США, тому режим надзвичайного стану, запроваджений у 2014 році і розширений у наступні роки, залишатиметься чинним після 6 березня 2026 року.
Рішення про продовження надзвичайного стану було підписане в Білому домі 18 лютого 2026 року.