Антистресові продукти: що їсти, щоб краще переносити стрес
Від харчування безпосередньо залежить як наше здоров’я, а й емоційне благополуччя.
Про здорове харчування сказано дуже багато, але з’ясувати, що правда, а що міф, непросто. Деякі люди дотримуються певних дієт, інші харчуються без обмежень, але практично всі хочуть залишатися активними та здоровими.
Вчені з’ясували, що харчування та спосіб життя визначають наше здоров’я на цілих 80%, а значить, ви можете самостійно покращити стан організму, запровадивши корисні харчові звички. Про це повідомляє KURAZH.
Їжте «серотонінові» продукти
Нерідко в важкі хвилини життя ми тягнемося за шоколадкою чи чіпсами, щоб підняти собі настрій. Ви дійсно можете стати щасливішими, додавши до раціону певні продукти. Тільки часто це зовсім не та їжа, якою ми звикли заїдати безрадісні моменти. Перед вами список продуктів, які дійсно допоможуть підтримувати оптимістичний настрій.
- Банани. При вживанні бананів виробляється “гормон щастя” серотонін. А ще вони постачають в організм магній та вітамін В6, які відповідають за психічне здоров’я.
- Горіхи. Чудовий природний антидепресант! Горішки містять багато поліненасичених жирних кислот, триптофану, вітамінів групи В та селену, які покращують активність мозку та піднімають настрій.
- Авокадо. Цей корисний овоч містить фолієву кислоту, триптофан, вітамін В6 та незамінні жирні кислоти, які підтримують здоров’я нервової та інших систем організму.
- Вівсянка. Вівсяна каша забезпечує організм триптофаном – попередником серотоніну, а також містить вітаміни групи В і корисні амінокислоти.
- Індичка. М’ясо індички є чудовим джерелом білка і того ж триптофану, з якого виробляється серотонін. Шматок індички можна з’їсти перед сном, щоб заспокоїти нервову систему та покращити сон.
Чи знали ви, що за щастя відповідає… кишечник?
Серотонін виробляється у головному мозку, а й у кишечнику! Якщо ви хочете добре почуватися і побороти стрес, просто необхідно стежити за якістю їжі. Збагачуйте ваш раціон корисними для кишкової мікрофлори продуктами, такими як квашена капуста, натуральний йогурт, кефір, кімчі, некрохмальні овочі.
Корисні жири
Якщо ви досі вірите в користь дієт, що виключають жири, швидше перегляньте свої погляди! Поліненасичені жирні кислоти, багато з яких організм не в змозі виробляти сам, нам абсолютно необхідні – і для стрункості також.
Щоб підтримувати здорову вагу, бути витривалими, здоровими та щасливими, додайте в раціон морську рибу, горіхи та насіння, оливкову олію, авокадо. А також – увага! – Жирні молочні продукти. Знежирений сир корисніше замінити на вершкове масло, сир і вершки. Звичайно, захоплюватися не варто, але регулярно і в міру можна собі дозволити!