LifeStyle

Чи доречні подорожі під час війни: пояснення експертів

Чи доречні подорожі під час війни: пояснення експертів

Під час війни більшість українців намагаються відновлювати економіку країни, допомагати ЗСУ та займатися волонтерством. Проте людський ресурс не нескінченний, тому кожному з нас потрібно подбати про якісний відпочинок.

Цьогоріч літня відпустка істотно відрізнятиметься через безліч нюансів, які виникли внаслідок повномасштабної війни в Україні. Зокрема, велику роль відіграє психологічний аспект, осуд з боку суспільства, закритий повітряний простір та платоспроможність. Про це пишуть Факти ICTV, передає KURAZH.

Чи доречно відпочивати в умовах війни

В ексклюзивному коментарі Фактам ICTV психолог Ольга Кисленко зазначила, що планування відпустки під час війни є абсолютно нормальним, оскільки людям потрібно продовжувати жити.

– Якщо всі поляжуть у депресіях, ми перестанемо розвиватися і до чогось прагнути. Якщо ви відчуваєте потребу в подорожі і маєте ресурс, навіщо заковувати себе у в’язницю? Не потрібно вмикати стан жертви там, де це не актуально. Якщо є можливість – живіть. Ніколи не буде підходящого моменту, головне – ваша реакція і адаптація щодо подій, – переконує психолог.

Для того, щоб побороти почуття провини та абстрагуватися від можливого осуду суспільства, потрібно запитати себе: А чого хочу я? Для чого я живу?

– Якщо ви живете для інших, можете робити тільки те, що хоче суспільство. Якщо для себе, визначте свої кордони, і якщо хтось вас засуджує, робіть правильні висновки і не давайте іншим втручатися у ваш простір, – каже психолог.

Ольга наголосила на тому, що люди, які не відпочивають – більше схильні до захворювань. Тому насамперед потрібно думати про своє здоров’я, оскільки постійне перепрацювання та стрес можуть призвести до емоційного вигорання, неврозу та низки інших хвороб.

Чи варто їхати за кордон під час війни

За словами турагентки Оксани Юренц, зовнішній туризм зараз дуже слабенький, оскільки повітряний простір над Україною закритий і більшість чоловіків невиїзні.

У зв’язку з цим туристичні компанії пропонують українцям автобусні тури як до європейських країн, так і до сонячної Греції, Болгарії, Туреччини чи Єгипту. У такому випадку рекомендують виділяти ще дві доби на дорогу, оскільки шлях автобусом до Болгарії займає від 19 до 24 годин, а до Греції  – близько 32 годин.

Тим, кого виснажує дорога автобусом, туроператори можуть запропонувати лише варіанти з вильотом з Молдови, Польщі чи країн Балтики. Також можна взяти комбінований тур, де переліт та проживання у готелі буде прораховуватися окремо.


27 Квітня

Стало відомо скільки об’єктів на Київщині змогли відбудувати після обстрілів

Україна і «китайська Європа». Чого очікувати від візиту очільника Китаю?

Ташева прочитала лист кримського політв’язня Нарімана Джеляла у його день народження

в Держдепартаменті передбачають «швидкі зміни» на фронті

Уряд Данії погодив додаткові 590 мільйонів євро військової допомоги Україні у 2024 році

Де зустрітися з друзями: ТОП-5 барів Києва з найсмачнішими коктейлями

«Українець свідомого вибору». Що зробило Казимира Малевича творцем сучасного мистецтва?

Уряд збільшив суму мікрогрантів для Харкова – Шмигаль

Остін оголосив про виділення США 6 мільярдів доларів безпекової допомоги Україні

Іспанія надасть Україні ракети для Patriot та готує до відправки танки Leopard – Міноборони

26 Квітня

У Польщі і Румунії проросійські сили готують антиукраїнські провокації: що відомо

У Києві висадять спеціальні рослини та траву, яку не потрібно буде косити

Законодавство України не має інструментів для примусового повернення чоловіків з-за кордону – Фріс

з якою метою і як це може вплинути на війну Росії проти України

Міноборони Естонії заявляє про передачу Україні двох патрульних катерів

Міністра Сольського звільнили з-під варти – Мінагропрод

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ