Чи потрібно вакцинувати кішок, які не виходять на вулицю
Відповідь: так, оскільки це безпека не лише самої кішки, а й людей. Навіть якщо тварина роками живе поза вулицею, це не означає, що вона ніколи не втече чи дикі тварини не проникнуть у дім, передає KURAZH.
Наприклад, кажани часто потрапляють у будинки після того, як спускаються по димарях або пробираються на горища. Кішки також інстинктивно полюють на кажанів. Пухнасті тварини із сімейства котячих з більшою ймовірністю переслідуватимуть і намагатимуться гратися з кажаном або зловити його.
Вакцина дуже ефективна та зазвичай вводиться кошенятам уперше у віці трьох чи чотирьох місяців. Далі процедуру вакцинації необхідно повторювати щороку. Якщо ваш вихованець мисливець, вакцинація від лептоспірозу та сказу проводиться кожні шість місяців. Якщо до вас потрапив уже дорослий кіт чи собака, схема вакцинації така ж, як для кошеняти чи цуценяти.
Реакції на вакцини в кішок зустрічаються дуже рідко. Коли вони дійсно виникають, то можуть включати невелике підвищення температури, зниження апетиту, локальний набряк у місці вакцинації та млявість. Ці побічні ефекти зазвичай зникають протягом кількох днів.
У вкрай поодиноких випадках у кішки може розвинутися алергічна реакція на вакцину, яка включає свербіж, набряк обличчя та кропив’янку. Тяжкі реакції можуть включати слабкість і колапс. Вони також поодинокі.