Діти та їх малюки: що дорослі можуть зрозуміти у творчості малечі
Малюнки дітей — це не мистецтво, а мова, якою вони спілкуються. За допомогою такої мови дорослі можуть встигнути направити на вірний шлях малюка у житті.
Про це інформує KURAZH з посиланням на nashamama.
Одним із найдоступніших способів з’ясувати наявність у дитини певних проблем – тести-малюнки. За малюнком сім’ї можна визначити стиль стосунків між членами родини, емоційне ставлення дитини до кожного з них і її місце у сімейній ієрархії.
Дайте дитині аркуш паперу і олівець. Попросіть намалювати всю сім’ю так, щоб кожен виконував певну дію. Під час малювання необхідно стежити за тим, у якій послідовності вона починає малювати своїх рідних. Як правило, першим дитина малює найбільш важливу і дорогу для неї людину, а маленькі діти починають із себе. Слід також фіксувати спонтанні фрази, які дитина каже під час малювання.
Коли дитина закінчить малювати, поставте запитання: «Кого ти намалював?», «Що ця людина робить?», «Як ти ставишся до неї?»
Звісно, дитина не завжди правдиво розповість вам про своє ставлення, але ви самі зможете побачити це.
По-перше, зверніть увагу на розташування фігур на малюнку, згруповані вони в одному місці чи ж зображені на всьому аркуші. Можливо, один член сім’ї буде намальований занадто далеко від інших, або на зворотному боці аркуша, що свідчить про його віддаленість від дитини у реальному житті. Якщо силует намальований зі спини, це також підтверджує відчуженість дитини від цієї людини. Наявність предметів між людьми означає розрив міжособистісних зв’язків, перешкоди у стосунках.
Важливо звернути увагу на деталізацію малюнка. Ретельно промальовані персонажі, швидше за все, є улюбленими членами сім’ї для малюка. А ті, хто намальовані тільки образно, можуть викликати у нього емоційно-негативні переживання. По тому, як дитина малює себе, можна ідентифікувати її з одним із членів сім’ї: може намалювати себе схожою на фігуру тата чи мами.
Якщо дитина намалює себе більшою – вона домінує у сім’ї, і вся увага приділяється тільки їй. Якщо навпаки, намалює себе набагато меншою, то це ознака того, що дитина відчуває тиск з боку дорослих.
Увага! Цей контент має виключно інформаційний характер і не містить жодних медичних порад. З приводу прийому ліків, встановлення діагнозів та інших медичних порад зверніться до лікаря.