LifeStyle Країна Культура Новини Суспільство

Як сучасні телевізійні програми впливають на розвиток підлітків

Як сучасні телевізійні програми впливають на розвиток підлітків

На українському телебаченні присутня велика кількість різноманітних телевізійних програм. Підростаюче покоління із задоволенням переглядає саме ТВ-шоу, а не наприклад документальні розвиваючі фільми. Але чи можуть сьогоднішні програми показувати гарний вплив на школярів? На жаль, з цим дуже важко погодитися. Не дивлячись на те, що їх багато, а вибору, як то кажуть, немає, передає NW.  

Багато ТВ-шоу схожі одне на одного, таке відчуття, наче у співробітників телеканалів і редакторів просто не вистачає фантазії і освіченості, щоб зняти дійсно цікаве, розвиваюче, захопливе, телевізійне дійство саме для підлітків. Майже у кожному шоу чи програмі присутня ненормативна лексика, і хоч цензура їх прикрива, замовчуваннями між фразами, характерними звуками, сенс слів все одно легко зрозуміти.

Навіть звичайна програма про кулінарію «Пекельна кухня» або «Мастер шеф» (та інші подібні) нерідко закінчується скандалами, конфліктами і нецензурними словами. Здається, що може бути поганого у програмі про кулінарію? Відповідь очевидна: творцям і продюсерам шоу вигідно показувати саме скандали, бурхливу поведінку і ненормативну лексику. 

Чи наприклад програма про подорожі «Орел і решка». З одного боку програма розвиваюча, школярі мають змогу бачити країни, про які вони вивчають на географії. Але учасники програми постійно зловживають алкоголем, ведуть себе занадто відверто і подекуди навіть огидно, особливо ведучі жіночої статі. Складається враження, наче учасників програми довго тримали під закритим замком.

Телешоу «Хто зверху» взагалі бере верх своєї зухвалістю, великою відвертістю, збоченими висловлюваннями і безсоромною поведінкою. Так як у програмі беруть участь зірки сучасного шоу-бізнесу, школярі дивляться на своїх кумирів з цікавістю і хочуть брати з них приклад. Але про який приклад йде мова, якщо кумири школярів ведуть себе занадто некультурно, неприємно, наче печерні не освічені люди. І програм у такому стилі вистачає.

Найприкріше, що ці розваги показують у такий час, коли у підлітків є вільний доступ до телевізору, і батьки не завжди в змозі проконтролювати, що саме дивиться їх дитина. 

Хобі необхідно кожній дитині

Звісно, є непогана програми про подорожі та пізнання світу, як «Світ навиворіт», де ведучий веде себе скромно, ввічливо, не дозволяє зайвого, посміхається і  взагалі дуже комунікабельний. Та ж сама ситуація з кулінарними програмами. Наприклад, «Готуємо разом», де один професійний шеф-кухар, а другий кумедний, веселий ведучий. Вони доповнюють один одного, насміхаються по доброму один над одним, і заодно вчать готувати новим стравам.

Правильні телевізійні програми заохочують підлітків пізнавати щось нове, цікавитись оточуючим світом, розвивати навики і багато чого іншого.  А ось неправильні програми навпаки несуть тільки шкоду для школярів, сприяють жорстоким спілкуванням з оточуючими, а особливо з батьками та вчителями.

Змалечку необхідно привчати дітей до читання

Підлітки намагаючись бути схожими на кумирів, починають палити сигарети та вживати алкоголь. Лаятися нецензурною лексикою та знущатися над однокласниками. Дівчата починають яскраво фарбуватися, що взагалі не умістно для їх віку, а потім жаліються, що хлопці до них чіпляються і збочено себе ведуть. А про випадки зґвалтувань підлітків взагалі страшно розповідати.

Поки дитячий організм росте і розвивається, він як губка всмоктує в себе всю інформацію від навколишнього світу. І добре, якщо ця інформація піде на користь, а не завдасть шкоди. Тому батькам необхідно приділяти достатньої уваги своїм дітям, а не відкладати все на потім, інакше буде пізно. Вчителям же у школі  потрібно крім викладання уроків, більше розмовляти з дітьми на актуальні теми і про те, чим вони цікавляться та захоплюються.

Домашні улюбленці допомагають дітям відволіктись від Інтернету та телебачення
Не забуваємо про постійне свіже повітря для дітей

27 Квітня

Стало відомо скільки об’єктів на Київщині змогли відбудувати після обстрілів

Україна і «китайська Європа». Чого очікувати від візиту очільника Китаю?

Ташева прочитала лист кримського політв’язня Нарімана Джеляла у його день народження

в Держдепартаменті передбачають «швидкі зміни» на фронті

Уряд Данії погодив додаткові 590 мільйонів євро військової допомоги Україні у 2024 році

Де зустрітися з друзями: ТОП-5 барів Києва з найсмачнішими коктейлями

«Українець свідомого вибору». Що зробило Казимира Малевича творцем сучасного мистецтва?

Уряд збільшив суму мікрогрантів для Харкова – Шмигаль

Остін оголосив про виділення США 6 мільярдів доларів безпекової допомоги Україні

Іспанія надасть Україні ракети для Patriot та готує до відправки танки Leopard – Міноборони

26 Квітня

У Польщі і Румунії проросійські сили готують антиукраїнські провокації: що відомо

У Києві висадять спеціальні рослини та траву, яку не потрібно буде косити

Законодавство України не має інструментів для примусового повернення чоловіків з-за кордону – Фріс

з якою метою і як це може вплинути на війну Росії проти України

Міноборони Естонії заявляє про передачу Україні двох патрульних катерів

Міністра Сольського звільнили з-під варти – Мінагропрод

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ