ЕнергетикаУ фокусі

Енергосистема України під загрозою: очікуються складні дні через дефіцит

Енергосистема України під загрозою: очікуються складні дні через дефіцит

У столиці та на Київщині провели засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій після чергового масованого обстрілу росії. Ситуація в енергосистемі залишається надзвичайно складною, і найближчі дні можуть виявитися важкими через значний дефіцит електроенергії.

Про це розповідає NewsWeek

Наслідки ударів по енергооб’єктах

В результаті останньої атаки були уражені енергооб’єкти в кількох областях. Зафіксовано пошкодження високовольтних підстанцій, що призвело до вимушеного розвантаження атомних електростанцій та зменшення загальної виробничої потужності. У багатьох регіонах тривають аварійні відключення електропостачання як запобіжний захід для захисту обладнання та населення.

Втрати потужності після нічного удару створили додатковий дефіцит електроенергії, який важко оперативно покрити. Через це в системі виникають обмеження, що ускладнюють стабілізацію роботи енергосектору у короткостроковій перспективі.

Відновлювальні роботи та підтримка населення

На пошкоджених об’єктах тривають роботи з відновлення. Енергетики оперативно проводять ремонти та переналаштування мереж, аби поступово повернути світло і тепло споживачам та зменшити навантаження на ключові станції.

У Києві жителі наразі отримують електроенергію переважно у короткі проміжки часу — приблизно півтори-дві години. Для забезпечення базової підтримки в місті розгортають додаткові опорні пункти незламності в кожному районі, де надають допомогу мешканцям та координують роботу критичної інфраструктури.

Ситуація залишається динамічною: відновлювальні роботи та заходи з балансування мережі триватимуть до повної стабілізації. Населення закликають готуватися до подальших тимчасових обмежень у постачанні електроенергії та користуватися резервними джерелами, де це можливо.

Поділитись: