Думка Новини Події Політика У світі У фокусі

Генсек НАТО шкодує, що Росія змогла уникнути відповідальності після Грузії та Криму

Генсек НАТО шкодує, що Росія змогла уникнути відповідальності після Грузії та Криму

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ шкодує, що Росії вдалося уникнути відповідальності після окупації частин Грузії та України.

«Була Грузія у 2008, був Крим у 2014, а потім повномасштабне вторгнення у 2022 році. Росія змогла уникнути відповідальності, і я шкодую про це», – сказав він, виступаючи на комітеті Європарламенту з питань оборони та закордонних справ.

Тепер, за його словами, у ЄС та НАТО немає іншого вибору, дбати про безпеку шляхом інвестицій в оборону та підтримки України.

«Бо якщо Путін виграє в Україні, це буде трагедією для українців, але це так само небезпечно для нас, бо це буде знаком для авторитарних лідерів, що з допомогою військової сили можна зробити, що хочеш», – каже генсек.

Він ще раз наголошує, що вторгнення Росії в Україну не було спровокованим з боку країн НАТО, і зауважує, що РФ погрожувала вторгненням в Україну, вимагаючи підписати договір, згідно з яким Альянс не мав би право більше приймати жодну країну.

«Росія вирішила контролювати сусідів, розподілити сфери інтересів. І каже, що це було провокацією, якщо якась країна вирішувала приєднатися до НАТО. Це не провокація, а демократичне суверенне право кожної держави обрати свій шлях», – заявив Столтенберг.

У серпні 2008 року, почалася війна між Росією і Грузією. Провину за початок воєнних дій кожна зі сторін перекладає на противника. П’ятиденна війна забрала сотні життів і позбавила домівок тисячі людей, донині обидві території перебувають в стані замороженого конфлікту. Цю війну назвали першою європейською війною 21-го століття.

Після війни у 2008 році Росія визнала «незалежність» сепаратистських регіонів Грузії Абхазії і Південної Осетії. В обох регіонах є російські війська та бази. Крім Росії, рішення Сухумі й Цхінвалі про незалежність визнали також Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі й країни Заходу вважають ці території окупованими регіонами Грузії.

Читайте також: Серпнева війна 2008 року. Грузинські бійці в Україні ведуть і власну війну з Росією

16 березня 2014 року на території Криму та Севастополя пройшов невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Євросоюз, ні США не визнали результатів голосування на «референдумі».

Міжнародні організації визнали окупацію Криму незаконними та засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».


23 Вересня

У Гаазі розпочалися слухання за позовом України проти РФ про порушення Морської конвенції ООН

«Обмеження на застосування зброї треба зняти» – прем’єрка Данії про удари по РФ

один із ключових пунктів плану Зеленського – гарантії безпеки

Секрети приготування ніжного м’яса без тривалого маринування

Зеленському у США показали, де виробляють снаряди для України

Зеленський прибув до США, де обіцяє представити український план перемоги

Зеленський каже про довгу війну, якщо у США не підтримають український план перемоги

22 Вересня

план перемоги розрахований на «швидкі рішення» партнерів у жовтні-грудні

Росія не братиме участі у другому саміті миру – МЗС РФ

Україна вже живе за планом «Б» – президент

Головні фінансові помилки пенсіонерів

наступного року Україна потребуватиме близько 38 млрд доларів зовнішнього бюджетного фінансування

Зеленський заявив про необхідність посилення України до другого Саміту миру, який може поставити «крапку у цій війні»

«Ми сміємося, щоб перемогти». Студія «Квартал 95» у час масштабної війни

Росія напередодні зими готує удари по критичних обʼєктах ядерної енергетики – Cибіга

21 Вересня

прем’єр Японії планує зустрітися з Зеленським у США

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ