Економіка

ЄС планує збільшити потужність вітрової енергетики до понад 500 ГВт до 2030 року

ЄС планує збільшити потужність вітрової енергетики до понад 500 ГВт до 2030 року

Досягнення цілей Євросоюзу щодо відновлюваної енергетики вимагає значного збільшення частки вітрової енергетики в енергосистемі – про це йдеться в звіті, який представила Європейська комісія 24 жовтня.

«Прогнози щодо поширення вітрової енергетики в ЄС і в усьому світі є яскравими. Ціль ЄС щодо принаймні 42,5% відновлюваних джерел енергії до 2030 року вимагатиме зростання встановленої потужності з 204 гігават у 2022 році до понад 500 ГВт у 2030 році. Щоб досягти глобального рівня, щорічне збільшення потужності вітрової енергії має досягати щонайменше 329 ГВт на рік до 2030 року», – йдеться в звіті.

Водночас Єврокомісія вказує на складнощі для розвитку вітрової промисловості в Європі. Зокрема, через операційні збитки виробників у 2022 році ЄС не зможе виконати задачу в 37 гігават, досягнувши лише позначки в 16 гігават.

Читайте також: «Розбити бренд катастрофи»: в Чорнобилі збудують вітрову електростанцію

Єврокомісія додає, що вітрова галузь не може стало розвиватися без надходження чітких та безпечних проєктів, потрібного фінансування та конкуренції.

«Крім того, енергетична криза після повномасштабного вторгнення Росії в Україну підкреслила ризики, пов’язані з надмірною залежністю від домінуючого іноземного постачальника викопного палива, і продемонструвала важливість вітру та інших відновлюваних джерел енергії для стабільності та безпеки енергосистеми. У світі, який переживає швидкий зелений і цифровий перехід, чисті технології є центральними для відкритої стратегічної автономії Європи», – заявляють автори звіту.

За текстом, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн визнала виклики вітрової промисловості в ЄС. Відтак вона анонсувала Європейський пакет з підтримки вітроенергетики. Метою цього плану дій є підтримка компаній ЄС у цій галузі та підвищення їхньої конкурентоспроможності.

Читайте також: Польща підписала угоду зі США щодо будівництва першої АЕС

Серед запропонованих кроків Єврокомісії: створення інтерактивної цифрової платформи ЄС для планування аукціонів, а також публікація в грудні 2023 року, після оцінки попередніх національних планів щодо енергетики та клімату (NECPs), рекомендацій щодо надання дозволів і довгострокового планування розвитку відновлюваної енергетики.

«У своїх оновлених NECP, виходячи за рамки поточних юридичних зобов’язань, держави-члени повинні розробити комплексні 10-річні плани розгортання відновлюваних джерел енергії, зокрема вітрової, з перспективою до 2040 року», – йдеться в звіті.

Після конференції високого рівня з питань електромереж у вересні 2023 року Єврокомісія планує ухвалити план дій для мереж у листопаді 2023 року, в тому числі щодо рівних передач та розподілу.

На початку березня президент США Джо Байден заборонив імпорт нафти до США, а Євросоюз почав розробку плану поступової відмови від російських енергоносіїв. Крім цього, країни ЄС у квітні 2022 року відмовилися обслуговувати російські судна у своїх портах.


20 Червня

До комюніке Саміту миру приєдналась ще одна країна

Цей знак Зодіаку — найрідкісніший з усіх, згідно з дослідженнями

Німеччина продовжує блокування нових санкцій ЄС проти РФ – Reuters

Відкати і сумнівне декларування: хто стоїть за тендерною схемою КМДА

У Києві переплатили за електроенергію майже 12 мільйонів гривень

стверджує, що все майно «купила власним коштом»

19 Червня

Киянин ошукав знайомих, обіцяючи допомогу ЗСУ (ФОТО)

Київський Безпековий Форум провів спеціальну подію, присвячену Самітам Групи Семи і Миру (відео)

МОН України спільно з UNICEF нададуть психосоціальну підтримку понад 30 000 учням профтехів

Костін не прийшов до Ради для надання пояснень щодо походження статків його заступника

«слід припинити перекладати провину і сіяти розбрат»

Путін назвав постачання Україні F-16 «брутальним порушенням зобов’язань» із боку Заходу

На Київщині чоловік зґвалтував неповнолітню: яке покарання йому загрожує

На засіданні Радбезу ООН обговорили Саміт миру

Як самостійно приготувати лосьйон для обличчя: секрети домашнього догляду

Україна «не повинна існувати» – ISW про мотиви дій РФ щодо заочних вироків громадянам України

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ