Країна Новини Події Політика У світі У фокусі

Зеленський щодо контрнаступу ЗСУ: «рухаємось в правильному напрямку»

Зеленський щодо контрнаступу ЗСУ: «рухаємось в правильному напрямку»

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п’яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей. А у вересні армія України внаслідок блискавичного контрнаступу звільнила майже усю окуповану до того частину Харківщини.

11 листопада українські Сили оборони витіснили російські сили з Херсона.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей.

Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств та розслідуванні. РФ відкидає звинувачення у скоєнні воєнних злочинів.

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були звільнені з-під російської окупації. Зокрема, на Чернігівщині, Харківщині, Херсонщині.

З вересня 2022 року запеклі бої російсько-української війни ідуть на сході і на півдні України.

6 червня була повністю зруйнована гребля Каховського водосховища (перебувала під контролем російської армії із початку березня 2022 року, а у жовтні була замінована окупантами), що призвело до затоплення великої території, людських жертв, знищення сільгоспугідь, забруднення Дніпра і Чорного моря.

Управління верховного комісара ООН із прав людини підтвердило загибель 9 444 і поранення 16 940 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Такими є дані організації від 24 лютого 2022 року до 13 серпня 2023-го.

Україна стверджує, що станом на ранок 9 серпня 2023 року внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ за офіційною інформацією ювенальних прокурорів: 499 дітей загинули та понад 1095 отримали поранення різного ступеня тяжкості.


24 Вересня

Кінець війни «ближчий, ніж багато хто вважає» – Зеленський в інтерв’ю ABC

Як поводитися під час повітряної тривоги у Києві

«Табірні вірші» Бориса Тена. Його засудили у сфабрикованій справі СВУ

Зеленський зустрівся із главами трьох держав і американськими конгресменами у Нью-Йорку

23 Вересня

У Гаазі розпочалися слухання за позовом України проти РФ про порушення Морської конвенції ООН

«Обмеження на застосування зброї треба зняти» – прем’єрка Данії про удари по РФ

один із ключових пунктів плану Зеленського – гарантії безпеки

Секрети приготування ніжного м’яса без тривалого маринування

Зеленському у США показали, де виробляють снаряди для України

Зеленський прибув до США, де обіцяє представити український план перемоги

Зеленський каже про довгу війну, якщо у США не підтримають український план перемоги

22 Вересня

план перемоги розрахований на «швидкі рішення» партнерів у жовтні-грудні

Росія не братиме участі у другому саміті миру – МЗС РФ

Україна вже живе за планом «Б» – президент

Головні фінансові помилки пенсіонерів

наступного року Україна потребуватиме близько 38 млрд доларів зовнішнього бюджетного фінансування

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ