Думка Екологія Країна Події Публікації Суспільство У фокусі

Екснардеп, активіст Ігор Луценко про хаотичну забудову Києва: “Київська міська рада наразі є фактично органом забудовників”

Екснардеп, активіст Ігор Луценко про хаотичну забудову Києва: “Київська міська рада наразі є фактично органом забудовників”

Бывший народный депутат Игорь Луценко возле Гостиного двора, в Киеве, 20 декабря 2019 г. Фото Синица Александр / УНИАН


У столиці попри зиму тривають гарячі будівельні баталії, адже столиця переживає чергову хвилю тотального будівництва. Відтак на мапі столиці знову загораються як старі, так і нові “больові точки”. Серед крайніх резонансних подій – вирубка унікального горіхового гаю не околицях міста та брутальне знищення двоповерхового житлового будинку на землях, що перебувають у користуванні Національної академії наук.

Поточний стан будівельної сфери міста та причини чергової масової нахабності забудовників в інтерв`ю NW прокоментував народний депутат Ради восьмого скликання, Герой Майдану та очільник громадського руху “Збережи старий Київ” Ігор Луценко.

Чи є у Вас інформація щодо законності вирубки реліктової горіхової рощі поблизу парка “Феофанія” та демонтажу гуртожитка на вулиці Метрологічна, 1 в Голосіївському районі Києва?

– Скоріш за все, порушення там є, тому що подібні “операції” рідко коли проходять. Взагалі є таке глобальне політичне питання “Чим власне займається Академія наук?”, якщо це ще її землі. Постає взагалі сенс існування цієї інституції, крім як заробляння грошей. Мабудь треба подумати, аби перетворити Академію наук на якесь державне підприємство, чітко визначити статутом його напрямки діяльності, щоб не відбувалося такого, що ми зараз спостерігаємо.

Читайте також – Ігор Мірошниченко про тотальну забудову Києва: «Сьогодні забудовник, отримавши законні дозвільні документи, потім може їх порушувати і жоден орган по суті не може перевірити — це повний абсурд»

Яким чином в Києві можна глобально побороти цю новухвилю тотальної хаотичної та незаконної забудови? Тому що вже й “Більшовик” “прихватизували”, де, напевно, будуть чергові висотки, зникають зелені зони по-тихеньку зникають з мари міста тощо?

– Стосовно “Більшовика”, думаю, ще не все втрачено, наскільки я чув. Що ж стосується інших проблємних зон, потрібно, щоб держава функціонувала. Все одночасно – і просто, і складно. Крім усього, немає розуміння ні у якоїсь частини еліти, щоб жити якось по-іншому, ні у громадськості. Тому й відбувається те, що є. А прокуратура позбавлена повноважень, інші правоохоронні органи – так само, суди продажні, Київрада – в основном забудовники. От така картина складається. Все це треба міняти, і тоді у Києва буде щось в плані дієвих інстанцій.

– Які є механізми у громади протистояти незаконній забудові та знищенню паків, гаїв, інших зелених зон, та покарати цих “бешкетників”?

– Фактично у громади правових механзмів немає. Так, з подачі наших так званих “реформаторів” свого часу була знищена така функція у прокуратури, як загальний нагляд над дотриманням законності з боку державних чиновників та інших суб`єктів публічного права. Внаслідок цього зараз залишається тільки один варіант – це ходити в суд і доводити, що твої права порушено та якось їх намагатися захистити. Що стосується вулиці Метрологічної, навіть, якщо там відбудеться
вибух кілотонни вибухівки, це ніяким чином її права не порушує. Тобто, якщо там все зносять та вирубують, то я фактично не можу все це захистити. Так би я міг прийти за захистом до прокуратури, або від народних депутатів вимагати, щоб вони видавали, наприклад, приписи, щоб все це припинити, якщо це дійсно незаконно. Тому я дуже скептично ставлюся до існуючих механізмів. Можна було б, наприклад, ввести, скажімо, диктатуру пролетаріату чи преторіату і просто явищним порядком зупиняти свавілля в Києві. Тобто існуючі правові механізми створені так, щоб ми нічого не змогли.

– Яка на Вашу думку насправді роль Київради у тому, що відбувається, зокрема з “Феофанією”?

– Міська рада розпоряджається земельними питаннями та питаннями власності. Київрада керує своїми виконавчими органами в особі КМДА, котрі видають містобуівні умови. Фактично, вони займають видачею дозволів на будівництво, видачею умов будівництва і потім – займається контролем за тим, як це будівництво відбувається. Насправді, Київрада – це надпотужний на місцевому рівні орган, який можна було б використовувати у своїй боротьбі (проти незаконних забудов, – ред.) і в цьому випадку (з”Феофанією”, – ред.). Але оскільки там більшість акціонерного капіталу належить великим будкомпаніям, Київська міська рада наразі є фактично органом забудовників.

ДОВІДКОВО. Горіховий гай – унікальна плантація, яку 1994 року внесли до переліку об’єктів Природоохоронного фонду України.

Розробник ДПТ у районі вулиць Академіка Заболотного, Академіка Лебедєва та Метрологічної, до межі якої входить ця ділянка, раніше запевняв – горіхова плантація не має жодної цінності та потреби у ній зовсім немає.

Через обурення громадськості в остаточному варіанті ДПТ залишили близько 2 гектари саду з особливо рідкісними екземплярами, але судячи по останніми даними, вони не збереглись.

Дмитро Дубенський, спеціально для NW


1 Травня

ЗСУ розширюють вогневий контроль на лівоборежжі Херсонщини: чому ці плацдарми важливі

Армія РФ готується до подальших наступальних дій і потрібно зірвати російський наступ – Олександр Левченко

В Києві вдруге пройде УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС та церемонія нагородження незалежної будівельної премії “ТВОРЕЦЬ РОКУ” 

Пільговий тариф на електроенергію для населення: скільки коштує світло у травні

у Словаччині надали захист соратнику Медведчука

Остін закликає країни, які мають Patriot, передавати їх Україні

Верховна Рада частково відновлює доступ журналістів до засідань

Зміни у ПДР: що потрібно робити водіям з 1 травня

«Наше покликання – допомогти своїм». Діаспора в Греції підтримує біженців і армію

Україна не повідомляла про нові відступи від Конвенції про права людини

Міністри країн G7 домовилися зменшувати залежність від Росії в атомній енергетиці

Стануть дуже токсичними: 4 продукти, які в жодному разі не можна прибирати в холодильник

Куди піти у Києві: найцікавіші події травня

Єрмак обговорив звільнення військовополонених із представником Ватикану

30 Квітня

У Києві психіатр заробляв на ухилянтах: подробиці

Уламки літака «Мрія» стали основою для благодійної колекції прикрас

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ